Százezer embert költöztetnek el a kínai gigaberuházás maitt
2022-től működne az új erőmű, amelyből összesen négyet terveztek, az első kettő már elkészült. A négy erőmű összesen több energiát termelne, mint a világ mostani legnagyobb vízi erőműve.
Körülbelül százezer embert költöztetnek el eddigi lakóhelyéről Kína Szecsuán és Jünnan tartományában a világ második legnagyobb vízi erőművének építése miatt, amely szerdán kezdődött meg a Jangce folyó felső folyásánál.
A Csinsa folyón épülő Pajhotan erőmű teljes kapacitása 16 millió kilowatt lesz, és a várakozások szerint évente 60 milliárd kilowattóra áramot termel, ami Peking 2015-ös áramfogyasztásának kétharmadát teszi ki. Az erőmű gátja 300 méter magas lesz.
2021-ben kezdi meg részlegesen működését, teljesen 2022-től.
A Pajhotan egyike a Csinsa folyó alsó folyására tervezett négy vízi erőműnek. Kettő már 2013-ban és 2012-ben elkészült.
A négy erőmű összkapacitása több mint 46 millió kilowatt lesz, és 190 milliárd kilowattóra energiát fognak évente termelni, ami a duplája annak, amennyit a Három-szoros erőmű, a világ jelenlegi legnagyobb vízi erőműve termel.
Az új vízi erőművel körülbelül 20 millió tonna szén elégetését képesek kiváltani, és évi 52 millió tonnával csökkentik a szén-dioxid-kibocsátást.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.