Nemcsak a versenyképességre, az egyes országokat szorongató korrupcióra vonatkozó adatokat is tartalmaz a Világgazdasági Fórum (WEF) szerdán közzétett jelentése. Amelyek nem túl hízelgőek Magyarországra nézve.
A vállalkozást nehezítő tényezőket is listázza az egyes országok versenyképességi mutatói mellett a WEF jelentése. Ilyen például az adószabályozás, az infláció vagy a korrupció. Nos, ez utóbbi szempontból nem állunk túl jól.
A megkérdezett üzleti döntéshozókat arra kérték, értékeljék e tényezőket egytől ötig annak alapján, hogy mennyire gondolják azokat problematikusnak a saját országukban, végül súlyozták a válaszaikat. Ez alapján a 138 vizsgált állam közül a válaszadók Magyarországon értékelték a harmadik legkomolyabbra ezt a problémát.
A 20,5 pontos eredménynél nagyobb csak Mexikóban (22,5) és Moldovában (20,6) született.
Ennek ellenére nem a korrupciót tartják a legkomolyabb negatív tényezőnek a megkérdezettek Magyarországon. Úgy látják, nagyobb hatása van a szabályozási környezet instabilitásának.
A visegrádi országok közül Magyarország után Szlovákiában a legrosszabb a helyzet korrupciófronton, ott 19,2 pontos eredményt mutat a lista. Csehországban 11,3, Lengyelországban pedig 1,5 pontosra értékelték e tényező hatását.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.