Megnyekkent a magyar gazdaság, mert az Audinál átállították a gyártósorokat, és kitört a bankárháború – Demján Sándor és a Bankszövetség megtámadta Spéder Zoltánt, de kemény választ kapott. Az RTL Klub és a TV2 elkezdett pénzt kérni a műsoraiért, a Telenor egyoldalú szerződésmódosítással örvendeztette meg több mint 3 millió ügyfelét, az évszázad üzletéről pedig kiderült, hogy soha nem térülhet meg. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Modellváltás miatt átmenetileg leálltak az Audi gépsorai, emiatt az export volumene az egy évvel korábbihoz képest jelentősen visszaesett, amire 2014 októbere óta nem volt példa.
A felsőoktatáshoz hasonlóan az egészségügyben is hatalmat kaphatnak a kancellárok. Csakhogy itt nem egy egyetemet, hanem 1-1,5 millió ember szakellátását kell megszervezniük.
Demján Sándor a kormányfőnek írt nyílt levélben támadta meg Spéder Zoltánt, melyben az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség elnöke azt írta, hogy az FHB-csoport meghatározó tulajdonosa körüli kör „parazitaként szívja ki” a takarékszövetkezet erőforrásait. A Bankszövetség is úgy látja, hogy a bankszektorban erősen lejt a pálya a takarékszövetkezetek, a Takarékbank és az FHB javára, Patai Mihály bankszövetségi elnök a nemzetgazdasági miniszternek írt levelét a hvg.hu szerezte meg. A Takarékbank és társai gyorsan válaszoltak Demjánnak és Patainak, előbbit hazugnak nevezték, utóbbiról azt írták, hogy nem mond igazat.
Kedvezményesen 135, listaáron 150 forintot kérne előfizetőnként az RTL Klub a műsorterjesztőktől a műsorok továbbításáért: ha a kábelszolgáltatók 90 napon belül szerződést kötnek, akkor olcsóbban megússzák. Gyorsan előállt hasonló igényével a vetélytárs TV2 is, amely az idei bevezető ár után csaknem kétszer annyit kérne a kábelesektől, mint az RTL Klub.
Minden telenoros ügyfél szerződése egyoldalúan módosul júliusban, de a változás főként csak olyan szolgáltatásokat érint, amikkel a felhasználók eddig sem nagyon éltek vagy melyek már korábban megszűntek. Az átalakítás lényege egyébként, hogy az évek során feltorlódott és nehezen átlátható szolgáltatási paramétereket a Telenor egy új, egységes rendszerbe konvertálja át, amitől az ügyfeleknek is állítólag jobb lesz: a szolgáltatásokat jobban rájuk szabják majd.
Az "évszázad üzlete", vagyis a Paks II. beruházás számai még úgy sem jönnek ki, ha amúgy a számítási modellt elfogadják, mondta Jan Ondřich, nemzetközi hírű energetikai közgazdász Budapesten, amikor bemutatta a Greenpeace megbízásából készült tanulmányát Paks bekerüléséről és megtérüléséről. Az új magyar atomerőmű üzembe állítása nem csupán évi akár 285 milliárd forintos többletköltséggel járna, hanem minden más, nem nukleáris alternatívát is megfojtana hazánkban, sőt, a fogyasztókat az állami vállalathoz láncolná ahelyett, hogy az európai norma szerint a sokszereplős piac felé törekedne.
A Hollandiában élő magyarok több mint fele az elmúlt 8 évben érkezett, felsőfokú végzettséggel rendelkezik, és az anyagiaknál jobban érdekli az egészsége, a családja, de még a társadalmi felelősségvállalás is – derül ki abból a friss kutatásból, melyet a Menjek/maradjak új, jövő heti bemutatójához készítettek. A hollandiai magyarság összlétszáma meghaladja a 13 ezret, és bő háromnegyede elégedett az életével, és minden százból csak ketten jönnének haza.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.