Gazdaság MTI 2016. május. 05. 14:20

Piachoz jutni: kisvállalkozói érvek a TTIP mellett

Az amerikai professzor szerint a megállapodással a kereskedelem előtt lévő akadályokat bontják le, és ez az érintett cégek előtt további piaci lehetőséget teremt.

Az Európai Unió és az Amerikai Egyesült Államok között létrejövő szabadkereskedelmi partnerség XXI. századi megállapodás lesz, mert megoldást kínál a jövőben várható problémák kezelésére azzal, hogy pozitív légkört teremt - hangsúlyozta Sharon Freeman professzor, az Amerikai Kisvállalkozói Egyesület (AASEA) elnök-vezérigazgatója csütörtökön a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetségének közös rendezvényén, Budapesten.

A transzatlanti kereskedelmi és beruházási partnerségről (TTIP) tartott előadásában Sharon Freeman kiemelte, hogy a megállapodással a kereskedelem előtt lévő akadályokat bontják le, és ez az érintett cégek előtt további piaci lehetőséget teremt.

Az AASEA elnök-vezérigazgatója úgy látta, hogy az egyezménnyel hatékonyabb kereskedelmi környezet jön létre, csökkennek, illetve megszűnnek a vámok, kölcsönösen elismerik egymás áru- és szolgáltatás-tanúsítványait, az e-kereskedelem fejlődése érdekében számos lépés történne, illetve elősegítené a kis- és középvállalkozások együttműködését.

A nem vámjellegű kereskedelmi akadályokkal kapcsolatban Sharon Freeman úgy vélte, egybefüggő, koherens szabályok kellenek ahhoz, hogy a kereskedelem bővüljön, a cégek fejlődni tudjanak, és kitért arra, hogy az Amerikai Egyesült Államokban a kis- és középvállalkozások fejlődését jelentősen befolyásolja, mennyire férnek hozzá az állami, illetve a szövetségi közbeszerzésekhez.

A rendezvényen Krisán László, a VOSZ kereskedelmi szekciójának elnöke, a szövetség társelnöke elmondta, hogy a transzatlanti kereskedelmi és beruházási megállapodás a kereskedelem előtt álló akadályok lebontásáról, új piacokról, a piaci liberalizációról, a vállalatok versenyképességének erősítéséről szól, így közvetve vagy közvetlenül óriási piachoz jutnak az érintett vállalatok.

Krisán László fontosnak nevezte, hogy az Európai Unió és az Amerikai Egyesült Államok közötti tárgyaláson megjelenjenek a magyar érdekek is, és utalt arra, hogy a hazai cégek kételyeket fogalmaztak meg a génkezelt termékek, a mezőgazdasági termelésben meglévő hátrány, a nagyvállalatok növekvő szerepe miatt.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.