Trump súlyos tévedéséről beszél az EU biztosa
A protekcionizmus mindenkinek rossz. Ez a véleménye Cecilia Malmström asszonynak, aki az Európai Unió kereskedelmi biztosaként mindent megtett a szabadkereskedelemért.
A protekcionizmus mindenkinek rossz. Ez a véleménye Cecilia Malmström asszonynak, aki az Európai Unió kereskedelmi biztosaként mindent megtett a szabadkereskedelemért.
Nem sokon múlt, hogy bedőljön az Európai Unió és Kanada közötti megállapodás, ez azonban legfeljebb a kanadaiak számára okozhatott meglepetést. Az uniós döntéshozatalnak ugyanis két nagy ellensége van: a tagországok és maga az EU.
A kanadai-EU-s szabadkereskedelmi megállapodás miatt az LMP az utcára küldené a CÖF-öt. Vagy legalább is elkérné a Nem leszünk gyarmat molinót. A CÖF nem vonul ki, nem adja a molinót, hisz megtette már az ügyben konstruktív javaslatait. Szóval nem lesz Békemenet a CETA ellen.
Bécs fontosnak tartja, hogy az erőegyensúly ne tolódjon el a globális vállalatok javára.
Elkezdődött az érettségi, repülők a Lánchíd alatt, ismét tüntettek a taxisok, százhúsz éves a földalatti, rendőrségi akció a Szentendrei úton, erdőtűz pusztított Kanadában. Képek a hét fontosabb eseményeiből.
Mindenki csak a GMO-val, a génmódosított termékekkel van elfoglalva, az viszont senkit nem érdekel, hogyan húzhatna hasznot az EU és az Egyesült Államok közötti szabadkereskedelmi megállapodásból – így látja egy amerikai szakértő, aki magyar vállalkozóknak beszélt a TTIP-ről.
Egy nap, öt téma, amiről mindenki beszél: Béreljünk lakást, vagy inkább vegyünk? Matolcsy György először beszélt az MNB és alapítványai körül kirobbant botrányról. Búcsút vehetünk az OEP-től és a mentolos cigitől. A terézvárosi gyerekeket mostantól nem a borzasztó lúgos támadásért első fokon elítélt orvos gyógyítja. És ha eddig nem aggódott az EU és az USA szabadkereskedelmi megállapodása miatt, ma olyat mondtak arról, hogy fog.
Ha aláírják az EU és az Egyesült Államok közötti szabadkereskedelmi egyezményt (TTIP), nemcsak az egészségünk és a környezetünk, hanem a gazdaságunk is veszélybe kerül – mondják azok a tüntetők, akik csütörtökön egy felfújható faló mellett demonstráltak a Kossuth téren. Aggodalmaik között szerepel például az, hogy az egyezmény életbe lépése után nem tiltanának be az EU-ban olyan mérgező anyagokat, amelyek bizonyítottan egészségkárosító hatásúk, például rejtettheréjűséget okoznak. Szerintük GMO-s élelmiszerek és klórozott csirke is megjelenhet a piacon.
Az amerikai professzor szerint a megállapodással a kereskedelem előtt lévő akadályokat bontják le, és ez az érintett cégek előtt további piaci lehetőséget teremt.
A Greenpeace Hollandia nyilvánosságra hozta az Európai Unió és az Egyesült Államok között zajló szabadkereskedelmi tárgyalások egyes dokumentumait. Ez az első alkalom, hogy a nyilvánosság valós képet kaphat az EU és az USA tárgyalási pozíciójáról, amiből kiderül: a készülő megállapodás sérti a demokratikus alapelveket, és az üzleti szféra érdekeit a társadalom hosszú távú érdekei elé helyezi. Ezért a Greenpeace azt kéri a magyar kormánytól, hogy a TTIP jelenlegi megállapodástervezetét ne támogassa, és követelje a szerződés legfrissebb, teljes verziójának nyilvánosságra hozatalát.
Obama szerint csak jó dolgokat hozna az EU és az USA szabadkereskedelmi megállapodása.
Bármennyire is hangoztatja az Európai Bizottság, hogy teljesen átlátható módon tárgyal a világ eddigi legjelentősebb kereskedelmi megállapodásáról az Egyesült Álllamokkal, valójában még a magyar parlamenti képviselők sincsenek igazán tisztában azzal, hogy mit tartalmaznak a letárgyalt részek, és még mi minden van hátra. A hvg.hu a berlini Correctiv oknyomozó portállal együttműködve bemutatja, hogy kik azok a magyarok, akik a legközelebb állnak az információforrásokhoz, és hogy mennyire gondolja komolyan a magyar kormány az átláthatóságot.