Az építési vállalkozók érdekvédelmi szervezete kifogásol pár részt a törvényben, ezek az alvállalkozókat, a lánctartozásokat érintik. A Miniszterelnökség hajlik a megegyezésre.
A Miniszterelnökség szakmai egyeztetést kezdeményez a novemberben hatályba lépett közbeszerzési törvényről – írja a Magyar Idők pénteki számában, hangsúlyozva, hogy a tárca szerint "nincsenek kőbe vésve" az új jogszabály rendelkezései, szemlézi a lapot az MTI. A lap úgy tudja, a Miniszterelnökség a közbeszerzésekben érintett ajánlatkérőkkel, szakmai kamarákkal és tanácsadókkal tekinti át a hatályos szabályokat. A cikkben emlékeztetnek, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) korábban két módosítást szorgalmazott: a lánctartozások további csökkentése érdekében visszaállítanák, hogy a nyertes csak abban az esetben juthat a pénzéhez, ha igazolta alvállalkozói kifizetését, emellett eltörölnék azt a szabályt, amely kimondja, nyertes ajánlatoknál az alvállalkozói teljesítések értéke nem haladhatja meg az ötven százalékot.
A Miniszterelnökség a fentiekre reagálva arról tájékoztatta a Magyar Időket, hogy az új közbeszerzési törvényben a fővállalkozó és az alvállalkozók egyszerre kapják meg teljesítményük ellenértékét, amivel az ÉVOSZ által javasoltnál is hatékonyabban lehet fellépni a lánctartozások ellen. A tárca nem ért egyet a szakszövetség által idézett rendelkezés eltörlésével sem, mivel annak az a célja, hogy a közbeszerzési eljárásokban háttérbe szoruljanak az úgynevezett táskás cégek, amelyek a "haszon lefölözésével lényegében pusztán munkaszervezéssel foglalkoznak".
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.