Gazdaság MTI 2016. április. 29. 05:45

Máris változnak a novemberben átírt közbeszerzési szabályok?

Az építési vállalkozók érdekvédelmi szervezete kifogásol pár részt a törvényben, ezek az alvállalkozókat, a lánctartozásokat érintik. A Miniszterelnökség hajlik a megegyezésre.

A Miniszterelnökség szakmai egyeztetést kezdeményez a novemberben hatályba lépett közbeszerzési törvényről – írja a Magyar Idők pénteki számában, hangsúlyozva, hogy a tárca szerint "nincsenek kőbe vésve" az új jogszabály rendelkezései, szemlézi a lapot az MTI. A lap úgy tudja, a Miniszterelnökség a közbeszerzésekben érintett ajánlatkérőkkel, szakmai kamarákkal és tanácsadókkal tekinti át a hatályos szabályokat. A cikkben emlékeztetnek, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) korábban két módosítást szorgalmazott: a lánctartozások további csökkentése érdekében visszaállítanák, hogy a nyertes csak abban az esetben juthat a pénzéhez, ha igazolta alvállalkozói kifizetését, emellett eltörölnék azt a szabályt, amely kimondja, nyertes ajánlatoknál az alvállalkozói teljesítések értéke nem haladhatja meg az ötven százalékot.

A Miniszterelnökség a fentiekre reagálva arról tájékoztatta a Magyar Időket, hogy az új közbeszerzési törvényben a fővállalkozó és az alvállalkozók egyszerre kapják meg teljesítményük ellenértékét, amivel az ÉVOSZ által javasoltnál is hatékonyabban lehet fellépni a lánctartozások ellen. A tárca nem ért egyet a szakszövetség által idézett rendelkezés eltörlésével sem, mivel annak az a célja, hogy a közbeszerzési eljárásokban háttérbe szoruljanak az úgynevezett táskás cégek, amelyek a "haszon lefölözésével lényegében pusztán munkaszervezéssel foglalkoznak".

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.