Csaknem 30 éves csúcsra emelkedett az orosz olajkitermelés márciusban.
Az orosz energiaügyi minisztérium adatai szerint a múlt hónapban napi 10,91 millió hordó volt az olajtermelés, ami 0,3 százalékkal felülmúlta a februári 10,88 millió hordót. Tonnában számolva a márciusi termelés 46,149 millióra emelkedett a februári 43,064 millióról. Oroszország ezzel továbbra is a világ legnagyobb olajtermelője, megelőzve Szaúd-Arábiát, amely világvezető ugyan az exportban, de a termelése márciusban kisebb volt , nem hivatalos adatok szerint átlagosan napi 10,18 millió hordó.
Ugyancsak az energiaügyi minisztérium közölte azt is, hogy márciusban a vezetéken exportált orosz kőolaj mennyisége napi 4,45 millió hordóra bővült a februári 4,31 millióról.
Oroszország legnagyobb exporttermékeinek, a földgáznak és a kőolajnak sokáig folyamatosan esett az ára, főleg az Öböl menti arab országok árcsökkentő politikája miatt. Az alacsony ár az export és a kitermelés fokozására ösztönözte az oroszokat, hogy egyensúlyban tartsák gazdaságukat, ám ennek is árcsökkentő hatása volt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.