Vidéken sokkal erősebb a háziasszonyok befolyása, mint a fővárosban.
Megdőlni látszik a sztereotípia, amely szerint a pénzügyi döntéseket a férfiak hozzák, a Genertel felméréséből az derült ki, hogy a megkérdezett nők közel 80 százaléka felelős a biztosításokért, azaz ők döntenek arról, hogy milyen biztosítást kössenek ők vagy akár az egész család.
A Genertel Biztosító Zrt. 500 nőt kérdezett meg a legutóbbi felmérése alkalmával. Arra volt kíváncsi, hogy ki hozza meg a döntést a családban biztosítási kérdésekről. A felmérés meglepő eredményeket hozott, a megkérdezett nők 77 százaléka válaszolta azt, hogy ő dönt.
Megvizsgálták azt is, hogy milyen mértékű a nők aktivitása az egyes biztosítási típusokon belül és az derült ki, hogy elég jelentős különbségek vannak. Lakásbiztosításnál szinte mindig a nő dönt, ezzel szemben a nyugdíjbiztosításnál csak a nők kevesebb mint 25 százaléka mondja ki a végső szót.
Kiderült a felmérésből az is, hogy 85 százalékban a 40 feletti nők hozzák meg a döntéseket. A legmeglepőbb hozadéka a felmérésnek az, hogy a biztosításokról döntést hozó nők 64 százaléka vidéken él.
Lakásbiztosítás esetén a nők 70 százaléka az árat, illetve a kedvezményeket említette elsődleges szempontnak, amikor biztosítót választ, a hirdetések pedig alig játszanak szerepet a választásnál.
A cascónál is hasonló a helyzet, itt a válaszadó nők döntő többségénél - közel 90 százalékuknál - fontos szerepet játszik az ár a döntés meghozatalnál, ezen belül 30 százalék mondta azt, hogy kizárólag ár alapján dönt, és csupán 12 százalék vesz figyelembe egyéb szempontot, mint például a a biztosító ismertsége.
* * * Gondoskodjon családja anyagi biztonságáról nehéz helyzetben is
A jelenlegi nehéz, bizonytalan gazdasági helyzetben még fontosabb a család anyagi védelme. A Bankmonitor Biztonság biztosítás választásával nehéz helyzetben a családnak legalább a hitelei törlesztésével nem kell foglalkoznia.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.