2015. augusztus. 13. 10:39 MTI Utolsó frissítés: 2015. augusztus. 13. 11:21 Gazdaság

Magyarország bejön a lengyeleknek, a németeknek nem annyira

Bár túlnyomórészt még mindig Németországból érkeznek turisták Magyarországra, számuk csökken, miközben ennél nagyobb mértékben nő a más országokból ide látogatók száma – mondta Glattfelder Béla, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságszabályozásért felelős államtitkára a köztévében. Júniusban például az ide érkező lengyelek száma ugrott meg nagyon.

Angliából és Franciaországból több mint 20 százalékkal többen érkeztek júniusban, mint tavaly, és 10-20 százalékkal növekedett az olasz, az amerikai és a lengyel turisták száma is, sőt, Lengyelország júniusban a második legtöbb turistát küldte – közölte Glattfelder Béla államtitkár.

A külföldi turisták főként Budapestet, néhány vidéki nagyvárost, és gyógyfürdőket keresnek fel, míg a magyarok a vidéki turizmust preferálják. A belföldi turizmus növekedését támogatta a magyar emberek reálkeresetének emelkedése és a SZÉP-kártyával igényelhető adókedvezmény, amelyet júniusban 5,4 százalékkal többet használták, 1,5 milliárd forint összértékben – részletezte az államtitkár.

Hozzátette, úgy tűnik, idén is kiemelkedő évet zár a turizmus, köszönhetően az eredményes turisztikai fejlesztéseknek, valamint a vállalkozók erőfeszítésének, hogy egyre jobb minőségű szolgáltatást nyújtsanak. A keresletnövekedés eredményeként a vállalkozók árat emelhetnek, így az itt töltött vendégéjszakák és az idelátogatók számát meghaladó mértékben, 12 százalékkal nőttek a szállásdíjbevételek – tette hozzá Glattfelder Béla.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.