Gazdaság hvg.hu 2015. február. 02. 12:37

Csak úgy dől majd ki a földből hasadóanyag, ha a Roszatom beindul

Most még a felét se tudja teljesíteni, de 3 év múlva már ezer tonna uránt hozna a felszínre az orosz állami atomenergia-konszern Szibériában.

Ezer tonna uránt bámyászna ki évente a szibériai Burjátföldről 2018-tól a Roszatom – adta hírül az atomenergiainfo. Az orosz állami atomenergetikai konszern Atomredmetzoloto (ARMZ) nevű uránbányászati vállalatának egyik részvénytársasága, a burjátföldi lelőhelyeket kiaknázó Hiagda fokozatosan növeli a teljesítményt; tavaly 442 tonna uránt hozott felszínre. Az idei terv 508 tonna, 2018-ban pedig ezer tonna a cél.

Mindenkinek lesz mivel befűteni?
Roszatom

„A társaság tavaly fejezett be egy sor infrastrukturális beruházást, többek között például évi 110 ezer tonna kapacitású, saját kénsavüzemet építettünk” – közölte Vlagyimir Verhovcev, az anyacég, az ARMZ vezérigazgatója, aki Moszkvában találkozott az Orosz Föderációhoz tartozó Burját Köztársaság első emberével, Vjacseszlav Nagovicinnel.

Jelenleg két új lelőhely kitermelésének előkészítése zajlik, de már tervben van a következő térség előkészítése is, ahol a becslések szerint 340 ezer tonnás készlet található.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.