Most még a felét se tudja teljesíteni, de 3 év múlva már ezer tonna uránt hozna a felszínre az orosz állami atomenergia-konszern Szibériában.
Ezer tonna uránt bámyászna ki évente a szibériai Burjátföldről 2018-tól a Roszatom – adta hírül az atomenergiainfo. Az orosz állami atomenergetikai konszern Atomredmetzoloto (ARMZ) nevű uránbányászati vállalatának egyik részvénytársasága, a burjátföldi lelőhelyeket kiaknázó Hiagda fokozatosan növeli a teljesítményt; tavaly 442 tonna uránt hozott felszínre. Az idei terv 508 tonna, 2018-ban pedig ezer tonna a cél.
„A társaság tavaly fejezett be egy sor infrastrukturális beruházást, többek között például évi 110 ezer tonna kapacitású, saját kénsavüzemet építettünk” – közölte Vlagyimir Verhovcev, az anyacég, az ARMZ vezérigazgatója, aki Moszkvában találkozott az Orosz Föderációhoz tartozó Burját Köztársaság első emberével, Vjacseszlav Nagovicinnel.
Jelenleg két új lelőhely kitermelésének előkészítése zajlik, de már tervben van a következő térség előkészítése is, ahol a becslések szerint 340 ezer tonnás készlet található.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.