2014. április. 11. 14:15 MTI Utolsó frissítés: 2014. április. 11. 16:55 Gazdaság

Öngyilkosságba menekülnek kínai vezetők

A kínai pártvezetés által meghirdetett "tiszta és átlátható kormányzás" jegyében folytatott vizsgálatok, nyomozások és ezzel párhuzamosan a polgárok leleplező feljelentéseinek megszaporodása jelentős nyomást jelentenek az államigazgatásban, a párthivatalokban és a hadseregben dolgozó vezetőkre.

Miközben Kínában nem szűnő kampány folyik a korrupció és a hivatali hatalommal való visszaélések ellen, és naponta buknak le különböző szintű tisztségviselők, egyre több hír jelenik meg arról, hogy vezetők önkezükkel vetnek véget életüknek. A kínai pártvezetés által meghirdetett "tiszta és átlátható kormányzás" jegyében folytatott vizsgálatok, nyomozások és ezzel párhuzamosan a polgárok leleplező feljelentéseinek megszaporodása jelentős nyomást jelentenek az államigazgatásban, a párthivatalokban és a hadseregben dolgozó vezetőkre.

A Cajhszin Online üzleti, pénzügyi weblap pénteken arról számolt be, hogy felakasztotta magát a kínai panaszirodák központi állami hivatalának helyettes vezetője. Az 58 éves Hszü Je-anra irodájában találtak rá. A Cajhszin úgy tudja, hogy az elmúlt időkben sokat bírált intézménynél ellenőrzéseket tartottak, s  az állítólagos visszaélésekkel kapcsolatban Hszü érintettsége is felmerült. A férfin az eltelt hónapokban depressziós tüneteket észleltek.

A lap utalt rá, hogy a gyanú szerint helyi, tartományi, városi vezetők rendszeresen megvesztegették az országos hivatal illetékeseit, hogy a rájuk vonatkozó terhelő feljelentéseket "süllyesszék el". Tavaly novemberben a lakossági panaszokat legfelső fokon kezelő "petíciós hivatal" egy másik helyettes vezetőjét már súlyos fegyelmi vétségek miatt vizsgálat alá vonták. Hszü öngyilkossága előtt két másik hivatali vezető hasonló cselekményt követett el.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.