Megoldódott a Gazprom-szerződés rejtélye
A Déli Áramlat Magyarország Zrt. szerdán, a társaság budapesti irodájában írt alá vállalkozási szerződést a Déli Áramlat gázvezeték magyarországi nyomvonalának tervezési és engedélyeztetési munkálatairól egy mérnökirodákból álló konzorciummal - közölte a cég csütörtökön. Korábban látszólag egymásnak ellentmondó hírek érkeztek arról, aláírt-e szerződést a Gazprom Budapesten, vagy sem.
Az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. és az orosz Gazprom 50-50 százalékos tulajdonában lévő Déli Áramlat Magyarország Zrt. szerződő partnere több magyar és külföldi vállalatból álló konzorcium - közölte a vegyesvállalat. Mint írták, a konzorcium az első részletes műszaki terveket jövő év elején készíti el, amely már tartalmazza azt a javasolt nyomvonalat is, ami alapján elindulhatnak az engedélyezési és birtokjogi munkálatok.
A Déli Áramlat Magyarország Zrt. szakemberei már több hónapja folytatják a vezeték nyomvonalának kitűzésével és az engedélyezéssel kapcsolatos munkákat. Eddig minden megkeresett hatóságnál pozitív és támogató hozzáállást tapasztaltak - olvasható a cég közleményben.
A Gazprom csütörtökön közölte, hogy Alekszej Miller, a cég elnöke szerdán tárgyalt Budapesten Orbán Viktor miniszterelnökkel. A társaság tájékoztatása szerint a tárgyaláson megerősítették, hogy a gázvezeték magyarországi szakaszának építését 2015 áprilisában kezdik meg. Az orosz állami cég első embere elmondta, hogy a Déli Áramlat építése a tervek szerint halad. Oroszországban, Bulgáriában és Szerbiában már megkezdődtek a munkálatok.
Később Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője megerősítette a találkozó tényét, ugyanakkor hangsúlyozta, a találkozón semmilyen megállapodás aláírására nem került sor. Ez látszólag ellentmondásba került a Gazprom közleményével, amely beszámolt a szerződés aláírásáról is - azt azonban a Déli Áramlat Magyarország Zrt. esti közleménye alapján nem a Miller-Orbán találkozón, hanem a vegyesvállalat irodájában írták alá.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.