A pénzügyi blog friss bejegyzése szerint hiábavalónak bizonyult a végtörlesztési időszakban ismételgetett figyelmeztetés, hogy "mivel a pénzpiaci kamatok felfelé tartanak, lehetőleg ne rövid periódusú kölcsönt válasszanak", mert az ilyen kiváltó hitelek draszikusan megdrágulhantak, sokan nem fogadták meg a tanácsot. Aminek az lett a következménye, hogy e hitelfelvevők máris rosszul járhatnak, mert máris akadtak olyan hitelintézetek amelyek időközben kamatot emeltek.
A pénzügyi blog példaként hozza, hogy a Raiffeisen május 19-étől 0,31 százalékponttal, 11,7 százalékra növeli otthonvédelmi lakáshitele kamatát (a szabad felhasználású kölcsön 11,8 százalékon kamatozik majd), ami azonban a webnapló szerint "még barátságos lépésnek is tűnhet annak tükrében, hogy az idén 12,14 százalékos kamattal juthattak pénzhez az ide fordulók".
De az FHB és a DRB kiváltó hitelének is nőttek a kölcsönfelárai, sőt a Kinizsi Banknál a végtörlesztés idején alkalmazott 3,49 százalékpontos felár már egy százalékot emelkedett. A devizahitelben ragadtak sem jártak jobban, mert például a Raiffeisennél is emelkedő kamattal szembesülhetnek, míg a Budapest Banknál és a KH Banknál e hitelek kamata ugyan még nem változott, de ez inkább csak azért, mert a végtörlesztéshez igényelt forintalapú jelzáloghitelek féléves kamatperiódusának fordulója még nem következett be. Az azenpenzem.hu. ugyanezt a helyzetet találta a K&H Banknál is.
Az MKB, a Volksbank és a CIB nem változtattak a korábbi kamaton (bár megtehették volna), az UniCreditnél - az éves periódus miatt - szintén még hónapokig biztonságban lehetnek a devizahitelüktől forintkölcsön felvételével szabaduló adósok.