Egyre több kínai cég siet a tőzsdére
Február elejéig ötszáz cég kérvényezte tőzsdei bevezetését a sanghaji és sencseni tőzsdéken, közülük háromszáz kaphatja meg az engedélyt idén.
Mintegy ötszáz vállalat vár jelenleg tőzsdei bevezetésre Kínában - derül ki a Kínai Értékpapír Szabályozó Bizottság (CSRC) jelentéséből. A hatóság Kuo Su-csing (Guo Shuqing), a CSRC új vezetőjének utasítására, első alkalommal hozta nyilvánosságra a bevezetésre váró cégek listáját.
A cégek közt 14 bank szerepel, köztük nagy tartományi bankok, mint a Bank of Shanghai vagy a csungkingi Bank of Chongqing. Két nagy médiaportál, a hivatalos pártlap, a Zsenmin Zsipao (Renmin Ribao) internetes oldala és a Hszinhua hírügynökséghez tartozó Xinhuanet.com is a tőzsdén igyekszik alaptőkéjét megnövelni.
A félezer vállalat közül egyelőre mindössze ötven előzetes vizsgálata kezdődött meg, s kétséges, hogy mind az ötszáz megkapja a tőzsdei bevezetés engedélyét a CSRC-től.
A sanghaji és sencseni tőzsdéken tavaly 41,5 milliárd dollárt tett ki az IPO-k értéke, 41 százalékkal kevesebbet, mint 2010-ben. Összesen 282 vállalat kezdett részvénykibocsátásba 2011-ben, sokan a negatív trendek, a medvepiac miatt elhalasztották IPO-kérelmük beadását. Idén az engedélyeztetés szigorítása bátortalaníthatja el a jelentkezőket, értékpapír-piaci elemzők szerint az év során mintegy 300 tőzsdei bevezetés várható.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.