Újabb két kisebb bank ment csődbe a héten az Egyesült Államokban, az idén bezárt bankok száma ezzel 90-re emelkedett.
Az állami betétbiztosítási alap (FDIC) szerint a csődhullám tavaly tetőzött; a bezárt bankok száma 2010-ben 157-re emelkedett az egy évvel korábbi 140-ről.
Az eszközállományt tekintve fordított a helyzet, 2009-ben a csődbe ment bankok összesített eszközállománya 169,7 milliárd dollár volt, tavaly viszont csak 92 milliárd dollár. Ez azt jelzi, hogy inkább a viszonylag kisebb, 1 milliárd dollárnál kevesebb eszközzel rendelkező bankok vannak bajban, míg a nagyobbak már túljutottak a válságon.
Az FDIC azzal számol, hogy tavalyhoz képest az idén már kevesebb bank jut csődbe. A héten bezárt két bank közül a Central Progressive Bank of Lacombe eszközállománya volt a nagyobb, 383,1 millió dollár, szeptember végi állapot szerint. A betétállománya 347,7 millió dollárt tett ki.
A héten csődbe ment másik pénzintézet a Polk County Bank of Johnston volt. Eszközállománya 91,6 millió dollár, betétállománya 82 millió dollár volt szeptember végén. A betéttulajdonosok vagyonát fejenként 250 ezer dollárig (nagyjából 56 millió forintig) biztosítja a betétbiztosítási alap.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.