A nyitás után eltelt másfél órában tartották kezdeti nyereségeiket az európai tőzsdék.
A vezető európai részvények árfolyamát követő FTSEurofirst 300 index 0,6 százalékkal, az Euro-Stoxx-50 0,71 százalékkal emelkedett. A tőzsdei befektetői hangulat már az ázsiai kereskedés során bátorítást nyert a világgazdasági kilátásokkal szemben bizalomkeltő kínai ipari termelési adatokból. Októberben három egymást követő havi csökkenés után a bővülést a zsugorodástól elválasztó 50 pontos határ fölé emelkedett az ipari beszerzési menedzser index Kínában. Az adatok elsősorban a nyersanyagipari részvényekre voltak kedvező hatással az európai kereskedelemben.
Az európai bankrendszer feltőkésítéséről és az adósságválság rendezéséről szerdán várható uniós döntés a pénzügyi ágazati részvényeknek kedvezett. A STOXX Europe 600 Index banki szektort követő részindexe 1,52 százalékkal emelkedett. A Lloyds Banking Group részvénye Londonban 3,5 százalékkal, a Royal Bank of Scotland 2,3 százalékkal, a Barclays 1,4 százalékkal erősödött. Frankfurtban a Commerzbank 2,76 százalékkal, Párizsban a BNP Paribas 4,15 százalékkal, a Societe Generale 4 százalékkal emelkedett.
Pénteken az európai indexek erőteljes emelkedéssel zártak a válság rendezésének reményében. Az FTSE-100 index 1,93 százalékkal 5488,65 pontra, a Xetra DAX index 3,55 százalékkal 5970,96 pontra, a CAC-40 index 2,80 százalékkal 3171,34 pontra erősödött.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.