42 pontos csökkenéssel startolt a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 42,10 pontos csökkenéssel, 15 764,09 ponton nyitott pénteken. A csütörtöki záró értékéhez képest 0,27 százalékkal gyengült. Elemzők szerint gyengüléssel indulhat a kereskedés.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 42,10 pontos csökkenéssel, 15 764,09 ponton nyitott pénteken. Gabler Gergely, az Erste Befektetési Zrt. elemzője arra számít, hogy lefelé mozdul nyitásban a BÉT, miután az előző napi jó hangulat negatívra váltott. Kifejtette: a csütörtöki optimizmust főleg az táplálta, hogy a német parlament elfogadta az Európai Pénzügyi Stabilitási Eszköz (EFSF) jogkörének bővítését, így az közvetlenül is vásárolhat állampapírokat. Ezenkívül jó makrogazdasági adatok láttak napvilágot, elsősorban az Egyesült Államokban.
A nap végére viszont már elolvadtak pluszok, Amerikában a technológiai szektor mínuszban zárt, és péntek reggel a az amerikai határidős indexek már gyengülést jeleznek előre. Fokozza a rossz hangulatot, hogy megjelent néhány vállalati profit warning. Varga Zoltán, a Quaestor Zrt. elemzője szerint is kissé negatív hangulatban indulhat a pénteki kereskedés. Véleménye szerint a vezető részvények közül továbbra is az OTP-re érdemes figyelni, a Mol és a gyógyszerpapírok mozgástere korlátozott lehet.
Emlékeztetett, hogy a csütörtöki brüsszeli közlemény hatására erőteljes vételi nyomás alakult ki a Magyar Telekom piacán, de az 500-505 forintos tartomány igen erős ellenállás. Az Európai Bizottság a távközlési szolgáltató cégeket sújtó, tavaly októberben bevezetett különadó eltörlésére szólította fel Magyarországot. Az elemző szerint a forint gyengélkedhet, amíg 290 felett mozog az euró-forint kurzusa, nem lehet számítani érdemi forinterősödésre.
A BUX 193,67 pontos, 1,24 százalékos emelkedéssel, 15 806,19 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 12,9 milliárd forint volt, a vezető részvények a gyengülő Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. A Mol 5 forinttal, 0,03 százalékkal 14 700 forintra erősödött, 1,7 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 80 forinttal, 2,46 százalékkal 3330 forintra nőtt, forgalmuk 7,3 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 23 forinttal, 4,87 százalékkal 495 forintra emelkedett, forgalma 3,3 milliárd forint volt. A Richter-papírok árfolyama 275 forinttal, 0,92 százalékkal 29.525 forintra csökkent, a részvények forgalma 332,7 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama nem változott, 14 800 forintot ért a kereskedés végén, forgalma 16,1 millió forint volt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.