A BP gázvezetéket tervez építeni Törökországból a magyar határig - írja a Financial Times. Jelenleg három projekt is folyamatban van az azerbajdzsáni, illetve a Kaszpi-tenger térségéből származó földgáz szállítására.
Délkelet-európai vezetéket tervez építeni a brit BP: az 1300 kilométeresre tervezett vezeték az azerbajdzsáni Sah-Deníz mezőről szállítana földgázt Törökországon, Bulgárián, Románián keresztül a magyar határig, illetve Ausztriába - jelentette keddi számában a Financial Times.
Jelenleg három projekt van forgalomban az azerbajdzsáni, illetve a Kaszpi-tenger térségéből származó földgáz szállítására Dél-Európán keresztül, az egyik a Nabucco, a másik a Trans-Adriatic Pipeline (transzadriai vezeték), a harmadik pedig az IGI Poseidon. A Nabucco Törökországon Bulgárián, Románián és Magyarországon keresztül szállítana földgázt nyugati irányban Ausztriáig.
A transzadriai csővezeték (TAP) Görögországból indulna, majd Albánia és az Adriai-tenger érintésével Olaszországig haladna, és onnan menne a földgáz Európa más országaiba. A Poseidon ugyancsak Olaszországig vezetne Törökországon és Görögországon keresztül. A BP által tervezett vezeték a negyedik a sorban, és még időben érkezett, miután Azerbajdzsánban október 1-jéig kell benyújtani a Sah-Deníz gázmező hasznosítására vonatkozó ajánlatokat.
A Sah-Deníz konzorcium, amelynek tagja az állami Socar energiavállalat és a BP is, három csoportot - Nabucco, TAP, Poseidon - hívott meg, hogy tegyen ajánlatot az gázkinyerésre és a gáz továbbszállítására a gázmezőről. Most csatlakozik hozzájuk a BP gázvezeték-terve is. A Sah-Deníz konzorcium várhatóan az év végéig dönt arról, hogy melyik beruházást részesíti előnyben.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.