2011. szeptember. 23. 20:55 MTI Utolsó frissítés: 2011. szeptember. 26. 10:16 Gazdaság

Mol-ügy: a horvát kormány módosítaná a privatizációs törvényt

A horvát kormány a jövő héten módosító indítványt nyújt be a törvényhozásnak az úgy nevezett INA privatizációs törvényhez, amelynek értelmében kizárólag a horvát kormány szerezhetne 49 százalékot meghaladó tulajdonhányadot az INA olajipari vállalatban - jelentette be Jadranka Kosor, Horvátország miniszterelnöke pénteken.

A miniszterelnök elmondta:  a kormány úgy látja, hogy ez a törvénymódosítás szükséges, mivel "most megalapozottnak tűnik a gyanú, hogy egyesek kenőpénzt fogadtak el az ügylet lebonyolításakor". Kosor kijelentette: "Ez a válaszunk. Már ma elindítottuk a szükséges eljárást". A kormány a jövő hét elején dönt a kérdésben, és ezt követően benyújtja a parlamentnek a törvénymódosítást - tette hozzá.

A zágrábi államügyészség korrupció és szervezett bűnözés elleni irodája (USKOK) pénteken jelentette be, hogy a Mol részéről történt megvesztegetés gyanúja miatt vádat emelt Ivo Sanader volt horvát kormányfő ellen. Sanadert azzal vádolják, hogy tízmillió euró csúszópénzt kapott a Mol magyar olajipari vállalattól, hogy ennek fejében a Mol irányítói jogokat szerezzen az INA horvát olajipari cég felett - a gázüzletág kivételével.

Az USKOK korábban beszüntette a Damir Polancec korábbi kormányfő-helyettes elleni vizsgálatot, ezzel szemben Hernádi Zsolt, a Mol vezetője elleni vizsgálat folytatódik, "de az ügyet Polt Péter, Magyarország legfőbb ügyésze veszi át, akinek szeptember 21-én Zágráb átadta az összes bizonyíték másolatát" - közölték a horvát fővárosban.

 

 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.