Az amerikai konjunktúramutató a vártnál nagyobb mértékben emelkedett augusztusban, és ezzel már a negyedik egymást követő hónapban nőtt.
A Conference Board gazdaságkutató intézet csütörtökön megjelent felmérése szerint az összetett konjunktúramutató 0,3 százalékkal 116,2 pontra emelkedett augusztusban a júliusi 0,6 százalékos növekedés után. Elemzők szerényebb, 0,1 százalékos javulást vártak.
A következő 3-6 hónapban várható folyamatokat jelző index május óta javul, de a szerény változás arra utal, hogy a gazdaság csekély mértékben bővül, nem eléggé ahhoz, hogy érdemben csökkenjen a munkanélküliség. Ehhez legalább 2,5-3 százalékos növekedésre volna szükség. Az idei első negyedévben 0,4 százalékkal, a másodikban 1 százalékkal nőtt az amerikai hazai össztermék (GDP) éves összevetésben. Az augusztusi amerikai munkanélküliség 9,1 százalék volt, ugyanannyi, mint júliusban.
Amerikában a hazai össztermék (GDP) az idei első félévben a legcsekélyebb mértékben bővült 2009 tavasza óta, amikor hivatalosan véget ért a legutóbbi recesszió. A lassulás miatt felerősödtek a félelmek attól, hogy dupla mélypontú lehet a válság. A gazdaságkutató intézet egyik szakértője, Ken Goldstein azt mondta, hogy még mindig kisebb, mint 50 százalék az esélye annak, hogy újabb recesszió legyen az Egyesült Államokban.
A konjunktúramutató tíz elemből - egyebek mellett a lakásépítési engedélyek számának változására, valamint a munkanélküliség és az ipari rendelésállomány alakulására vonatkozó adatok alapján - áll össze, és a tapasztalatok szerint igen megbízhatóan jelzi előre a következő időszak fejleményeit.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.