A volt elnök legalább húsz, egyértelműen cáfolható valótlanságot mondott, beszélt például arról, hogy hatvanmillió migráns özönlik az Egyesült Államokba, ha ő novemberben elbukja a választásokat.
A mindennapi életet, a személyes kapcsolatokat is alapvetően befolyásoló technológiai változások, ezzel összefüggő mentális problémák, a feldolgozatlan Covid, a politikusi garnitúra elöregedése, az elitek és társadalmi csoportok közti villongások és az ennek nyomán kiélezett feszültségek – a Kaliforniai Egyetem szociológiaprofesszora szerint főként ezek vezettek a fiatal amerikaiak közérzetromlásához és ahhoz a robbanásveszélyes helyzethez, ami polgárháborúba is torkollhat.
Tagadja Moszkva, hogy űrfegyvereket indítana alacsony Föld körüli pályára, mondván ők ellenzik az ilyesmit. Washington szerint azonban egy ilyen egység pont azon a pályán kering, mint az ő kormányzati műholdjuk is.
A Netza Jehuda zászlóalj ellen nem először merül fel a súlyos emberi jogi jogsértés vádja. A miniszterelnök azt mondja: minden erejével harcolni fog az izraeli katonákat érintő szankciók ellen.
Nyílt háborúvá fajulhat az Izrael és Irán közötti bosszúhadjárat, lángba borítva a térséget. De ha mérsékletet tanúsítanak is a felek, eddig tiszteletben tartott határokat léptek át, ami borítékolja az újabb veszélyes lépéseket a jövőben.
Látványos égi jelenségre készülhet 32 millió amerikai, de megannyi élő közvetítésnek hála a világ bármely pontjáról élőben lehet majd nézni a teljes napfogyatkozást.
Az orosz–amerikai kettős állampolgár Kszenyija Karelina régóta Amerikában él, családlátogatás miatt utazott Jekatyerinburgba, ahol január óta őrizetben van.
Több tízezer AT&T-ügyfél tapasztalta az Egyesült Államokban, hogy egyáltalán nem működnek a mobilszolgáltatások. Rögtön szárnyra kaptak a kibertámadásról szóló összeesküvés-elméletek. A cég magyarázata jóval prózaibb.