2011. május. 25. 08:33 MTI Utolsó frissítés: 2011. május. 25. 08:56 Gazdaság

A Szurgut ügylet segíti az orosz-magyar jókapcsolatot

Az, hogy sikerült pontot tenni ennek az ügynek a végére, ez megnyitja az utat ahhoz is, hogy valóban XXI. századihoz méltó partnerség jöjjön létre Oroszország és Magyarország között - jelentette ki Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője a Mol-részvények állami megvásárlásáról a Magyar Televízió reggeli műsorában.

A miniszterelnök szóvivője emlékeztetett arra, hogy mindenkinek nehézséget okozott a Szurgutnyeftyegaz-Mol konfliktus. "Ez az orosz-magyar kapcsolatok dinamikus fejlődésének is az egyik akadálya volt" - mondta. "Mindenki érezte, hogy itt valami nincsen rendben, bírósági eljárás, be nem jegyzés, fel nem fedett tulajdonosi háttér, állandó konfliktusok - ezek megnehezítették Magyarország és Oroszország kapcsolatát is" - fejtette ki Szijjártó Péter. Arra a kérdésre, hogy az ügylet növeli a nettó államadósságot Szijjártó Péter kijelentette, államadósságot csak erős ország tud csökkenteni.

Szijjártó elmondta, "ha megnyílik annak lehetősége, hogy egy ország újraélessze a sajnos korábban elherdált és esztelen privatizációval eltékozolt nemzeti vagyonát, növelni, gyarapítani tudja a nemzeti vagyont, akkor azt meg kell tennie". "Ezt a tulajdon visszaszerzést egy önmagán jelentősen túlmutató jelentőségű dolognak tartom, hiszen itt egy olyan stratégiai vállalatról van szó, amelyik nemcsak nemzetgazdasági, hanem nemzetbiztonsági szempontból is rendkívül fontos" - jelentette ki a miniszterelnök szóvivője.

A szóvivő megjegyezte, hogy a  21,2 százalékos tulajdonhányad ki fog egészülni egy 2,4 százalék körüli értékkel, hiszen az előzetes számítások szerint a magán-nyugdíjpénztári vagyonban ennyi vissza fog jönni az államhoz, s ezzel 23,6 százalékra emelkedik az állami tulajdon, "ami egy nagyon nagy dolog".

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.