Szatmáry Kristóf nemzetgazdasági államtitkár szerint a kormány a magánnyugdíjpénztárakból visszalépő tagok vagyonának zavartalan átadása és a reálhozamok gond nélküli kifizetése érdekében nyújtotta be a módosításról szóló javaslatot.
A magánnyugdíjpénztáraknak május 31-ig kell megállapítaniuk az állami rendszerbe visszalépő tagokat megillető portfolió nagyságát, július 12-ig pedig át kell adniuk ezeket a Nyugdíjreform- és Adósságcsökkent Alapnak - emlékeztetett a kormány képviselője. Kiemelte: a pénztárak július 20-ig visszaigényelhetik az alapból a tagokat megillető reálhozamot, a most tárgyalt törvényjavaslat ezért lehetővé teszi, hogy a "kincstári egységes számla terhére kamatmentes megelőlegezési kölcsönt lehessen nyújtani az alapnak, arra az esetre, ha addig nem sikerült a portfólióba tartozó elemeket értékesítenie".
Szatmáry Kristóf megjegyezte, hogy a javaslat emellett egyértelművé teszi, hogy a magánnyugdíjpénztáraknak hogyan kell kiszámítaniuk a hozamgarantált tőkét.
Józsa István (MSZP) szerint a Fidesz a javaslattal a menthetetlent akarja menteni, és a módosíthatatlant akarja módosítani. Az ellenzéki képviselő úgy fogalmazott: a kormánytöbbség ezzel a rablással magánemberek pénzét veszi el, ami a büntető törvénykönyvbe ütközik.
Z. Kárpát Dániel (Jobbik) felszólalásában üdvözlendőnek nevezte, hogy véget vetettek a magánnyugdíjpénztárak "tőzsdézésének", ugyanakkor hiányolta, hogy a kabinet eddig nem dolgozta ki a nyugdíjrendszer hosszú távú fenntartását. A Ház - módosító indítványok hiányában - következő ülésén dönt a javaslatról.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.