Ázsia után Amerika is erősödéssel kezdhet
Emelkedtek a vezető ázsiai tőzsdemutatók kedden követve a hétfői amerikai és európai tendenciát, elsősorban annak köszönhetően, hogy úgy látszik javul a helyzet az Egyesült Államok gazdaságában, ugyanakkor csökkent a világgazdaság további növekedését alapjaiban meghatározó olajárakra nehezedő nyomás.
Tokióban a vezető tőzsdemutató, a Nikkei 0,9 százalékos erősödéssel 10 720,77 ponton zárt. A szöuli Kospi 1,2 százalékos csökkenéssel végzett, a hongkongi Hang Seng 0,2 százalékos, a sanghaji összetett mutató 0,6 százalékos, a tajvani vezető mutató 0,7 százalékos pluszban volt.
Az amerikai határidős indexek is felfelé indultak kedd reggel: a DJIA 0,27 százalékkal, az SandP 0,35 százalékkal, a Nasdaq 0,30 százalékkal emelkedett. A három mutató hétfőn 0,04-0,79 százalék közötti erősödéssel zárt.
Az olaj árának alakulását az befolyásolta, hogy líbiai kikötőkben megindult az olajszállítás, és Szaúd-Arábia pótlólagos olajat juttatott a piacra: kedden kora reggel az északi-tengeri Brent hordónként 112 dollár, a nyugati féltekén irányadó amerikai WTI 97 dollár volt.
Az euró erősödött a dollárhoz és a jenhez képest: röviddel 8 óra előtt egy euró 1,3819 dollárt ért, hétfőn későn 1,3802-őt. Egy euróért 113,53 jent adtak, míg hétfőn későn 112,88-at.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.