Forint: a piramisok árnyékában
Az egyiptomi események hatására a forint is esni kezdett hétfőn reggel, késő délelőttre azonban megnyugodtak a kedélyek.
Régiós „bajtársaihoz” hasonlóan gyengén ébredt a forint hétfőn reggel. Az euró jegyzése a hajnali 273 alatti szintről 274,5-ig szaladt, igaz, negyed 12-ig korrigált a kurzus 273,2-ig. A kora délelőtti gyengélkedést egyértelműen az egyiptomi események okozták. A tüntetések hatása már péntek délután kezdett érzékelhetővé válni a forint árfolyamában, a továbbiakban pedig a legfontosabb kérdés, hogy a mai nap hírei, fejleményei mekkora árfolyameséseket hoznak a tőzsdéken – értékelte a helyzetet Karsai Péter, a Commerzbank szakértője szokásos Tízórai elemzésében. A szakértő kiemelte. a befektetők szeretik hasonló helyzetekben egy kalap alá venni a feltörekvő piaci országokat, még akkor is, ha például a visegrádi országoknak nincs összefonódott gazdasági kapcsolatuk a piramisok országával, ezért akár komolyabb forintgyengülés is elképzelhető.
Az euróéhoz hasonlóan alakult a svájci frank jegyzése is, azzal a különbséggel, hogy az alpesi devizáért negyed 12-kor már kevesebbet kellett fizetni, mint a hajnali órákban. A CHF/HUF 213 környékéről indult, majd egy 214 fölötti kitérő után 212,3-ig ereszkedett.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.