A Stabilitás még küzd, a BÉT volt elnöke szerint a magyar tőkepiac is megszűnhet
A Stabilitás a törvény elfogadása ellenére is alkotmánybírósági és uniós beadványokkal próbálja megakadályozni a második pillér megszüntetését.
Felkészületlenül érte a Stabilitás Pénztárszövetséget a magánpénztárak megszüntetésének ötlete, de ennek bejelentése óta és a törvény elfogadása ellenére is alkotmánybírósági és uniós beadványokkal próbálják megakadályozni a második pillér megszüntetését - számolt be Juhász Istvánné, a Stabilitás főtitkára hétfőn a Budai Liberális Klub rendezvényén.
Szalay-Berzeviczy Attila, a BÉT egykori elnöke pedig úgy vélte: a magánpénztárak megszüntetésével a magyar tőkepiacnak is "vége" lehet. Szalay-Berzeviczy Attila a mostani és a korábbi kormányok hibájaként rótta fel a kizárólag rövid távú gondolkodást és azt, hogy a politikusok soha nem ismerték fel a tőkepiac, a tőzsde szerepét a gazdaságban.
Kifejtette: a tőzsdék "fegyvergyárak", amelyek képesek felfegyverezni a társaságokat ahhoz, hogy terjeszkedni tudjanak, így munkahelyeket teremtsenek, új piacokat nyissanak meg. Ha a magyar tőkepiac nem tud továbbfejlődni, akkor nem lesz újabb magyar Mol, vagy OTP, és akkor Magyarország végérvényesen alulmarad a globalizált gazdasági versenyben - tette hozzá.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.