2010. december. 06. 07:43 MTI Utolsó frissítés: 2010. december. 06. 07:45 Gazdaság

Erősödött a forint

Erősödött a forint hétfő reggel az euróval szemben, a svájci frank, a dollár és a japán jen viszont drágább, mint az előző hét végén.

Hétfő reggel 7 óra körül az eurót 277,62 forinton jegyezték. Péntek este 279,63 forint, vasárnap este 277,70 forint volt a közös pénz. 

A forint már péntekre ledolgozta az utóbbi két hét veszteségeit, de így is a legsérülékenyebb deviza a közép-kelet-európai térségben - véli a német Commerzbank egy elemzője. Szerinte nem valószínű, hogy a Magyar Nemzeti Bank monetáris szigorítási ciklusának megindulása - az előző héten kezdődött kamatemelési periódus - elég lesz a forintárfolyam alátámasztásához, ha ismét elromlik a nemzetközi befektetői hangulat. 

Hasonlóan vélekednek a Goldman Sachs-nál is: "ha a növekedési kilátások romlanak, és a kormány nem tudja alacsonyan tartani a hiányt, akkor a piacok átgondolják a helyzetet, még magasabbra emelhetik a kockázati felárat, és akár az is előfordulhat, hogy sokan megszabadulnak a magyar eszközöktől" - idézte az amerikai befektetési bank egy elemzőjét reggeli térségi piaci körképében a DowJones amerikai gazdasági hírügynökség. 

A svájci frankkal, a dollárral és a japán jennel szemben kissé gyengült a forint hétfő reggel. A frankot 212,76 forinton jegyezték hétfő reggel 7 óra körül a nemzetközi devizapiacon, a péntek esti 211,69 forint és a vasárnap esti 211,39 forint után. Egy dollár 207,84 forintot ért hétfő reggel. Péntek este 207,08 forinton, vasárnap este 206,54 forinton állt a dollár. Száz japán jen 250,86 forintot ért hétfő reggel a nemzetközi kereskedelemben, a péntek esti 249,80 és a vasárnap esti 249,84 forint után.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.