2008. január. 28. 08:47 MTA Utolsó frissítés: 2008. január. 28. 08:47 Gazdaság

Hektikus kereskedés várható a tőzsdén

A nap elején esést, napközben hektikus kereskedést valószínűsítenek hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén az MTI által megkérdezett elemzők.

Sarkadi Szabó Kornél, a Cashline Értékpapír elemzője szerint az ázsiai tőzsdék esése miatt várható, hogy a BUX index a negatív tartományban nyit, ám nincs kizárva, hogy a napot emelkedéssel zárja.

Tapaszti Attila, a Takarékbank elemzője is arra számít, hogy a budapesti részvénypiac indexe a negatív tartományban mozog hétfőn, követve a nemzetközi tőzsdék mozgását.

Az elemzők szerint az elmúlt héten tapasztalt ingadozásokra lehet számítani, de kisebb mértékű mozgások lehetnek. A héten számos makrogazdasági adatot közölnek az Egyesült Államokban, szerdán a Fed kamatdöntő ülést tart, ezek mind jelentősen befolyásolják majd a kereskedés irányát.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 37,72 pontos, 0,16 százalékos emelkedéssel, 23.894,98 ponton zárt pénteken.

A részvénypiac forgalma 29,7 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.

A Mol 225 forinttal, 1 százalékkal emelkedett, 22.830 forintot ért a kereskedés végén, az olajrészvény forgalma 5,3 milliárd forint volt.

Az OTP az előző napi záróárával megegyezően, 7.950 forinton zárt, forgalma 17,2 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom 6 forinttal, 0,73 százalékkal gyengült, 820 forintra csökkent az árfolyama, 2,1 milliárd forint értékben forgott.

A Richter 85 forinttal, 0,23 százalékkal 37.580 forintra erősödött, 3,9 milliárd forintos forgalomban.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.