2007. október. 08. 16:39 Utolsó frissítés: 2007. október. 08. 16:38 Gazdaság

Gyurcsány: „az állammal nem lehet kibabrálni”

Már 13 ezer felett van a vagyonosodási vizsgálatok száma, jövőre megszaporodnak a minimum adóalap-vizsgálatok, és a kormány szándéka, hogy a jövőben becsléssel állapíthassa meg az adóhatóság a be nem jelentett alkalmazott utáni közterhet. Az APEH országos konferenciáján jelen volt Gyurcsány Ferenc és Veres János is. A miniszterelnök a szürke- és feketegazdaság kifehérítéséről beszélt, és az adóhatóság munkatársainak felelősségéről. Az APEH létszáma 1700 fővel nő jövő év közepéig.

„Önöknek nagy szerepe van abban, hogy az emberek közösen, együtt, önként és nem a szankcióktól való félelem okán elfogadják a közteherviselés kultúráját, hiszen a jog és felelősség kéz a kézben járnak” – mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az APEH országos értekezletén.„Olyan adóhivatalt szeretnék, amely partnere a polgároknak” – hangsúlyozta a kormányfő, hozzátéve, hogy ez nem jelenthet „elvtelen engedékenységet. Véleménye szerint az ellenőrzés és a szankcionálás mellett a segítségnyújtás és a tanácsadás is fontos feladata az adóhatóságnak. „Soha nem fogom engedni, hogy kisszerű politikai játszmák szenvedő alanya legyen az adóhivatal”- hangsúlyozta a miniszterelnök. Beszédének fő témája a szürke és feketegazdaság elleni küzdelem volt. Az GDP közel 20 százalékának megfelelő, három-ötezer milliárd forint adózatlan jövedelem képződik a szürke-fekete gazdaságban. Ez annyi amennyit ma Magyarországon az összes önkormányzat kap egy évben, kétszer annyi, amennyit gyógyításra, egészségügyi ellátásra fordítunk, de megközelíti 10 havi nyugdíj összegét is – érzékeltette az összeg nagyságát a kormányfő.

A teljes cikket elolvashatja itt!

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.