2004. szeptember. 07. 15:57 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Több mint háromszáz dolgozót bocsát el a Pick

A Pick Szeged Rt. még az idén várhatóan 300-350 dolgozójától válik meg, mert le kívánja állítani a sertésvágást.

A tervezett létszámleépítésről a társaság vezetése a szakszervezeti bizottságot is értesítette. Az indoklásban egyebek között az áll, hogy május elseje óta az Európai Unió belpiacnak számít, és a tagországokból olcsóbban be lehet szerezni a sertés-alapanyagot, mintha hazai sertést vágnának - mondta Golhovics Gábor, a szakszervezeti bizottság elnöke. Hozzátette, hogy a racionalizálás, a gazdaságosság is azt követeli meg, hogy onnan szerezzék be az alapanyagot, ahol olcsóbb.



"Addig, amíg valaki be nem bizonyítja, hogy a magyar sertés elegendő mennyiségben, olcsó áron beszerezhető, s nekünk olcsóbb, ha mi vágjuk le, (...) addig nem tudjuk megkérdőjelezni a tulajdonosi döntést" - hangsúlyozta Golhovics.



A Csongrád Megyei Munkaügyi Központ igazgató-helyettese, Mészáros Tamás megerősítette, hogy a múlt hét végén egy szegedi élelmiszeripari cég előzetes bejelentést tett csoportos létszámleépítésről.



A Délmagyarország című helyi napilap keddi számában arról adott hírt, hogy 450 dolgozót küld el a Pick. Golhovics szerint viszont a tárgyalások során ez a szám csökkenni fog, már most úgy látják, hogy 100-150 dolgozó maradni fog más munkakörben.



Kovács Tamás, a Pick igazgatóságának elnöke a szegedi napilap szerint azt mondta: a létszámleépítés mögött olyan stratégiai célok állnak, mint a hatékonyság növelése és a specializálódás. A Pick Szeged Rt. szalámikészítmény-gyár lesz, a cég által kidolgozott 24 hónapos programtervezet értelmében. (MTI)
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.