Jaksity György távozik a tőzsde éléről
A Budapesti Értéktőzsde Rt. elnöke keddi hatállyal lemond a tőzsde elnöki tisztségéről, miután a HVB Bank pénteken lemondásra szólította fel.
A tőzsde elnöke a keddi közgyűlésen jelen lesz, ám nem kíván felszólalni, lemondását a grémiumnak nem kell elfogadnia, csak tudomásul vennie. A Budapesti Értéktőzsde keddi rendkívüli közgyűlésén a napirend szerint módosul az igazgatóság és a felügyelőbizottság személyi összetétele. A közgyűlés megvitatja továbbá a BÉT és a Budapesti Árutőzsde (BÁT) integrációját.
A két tőzsde egyesüléséről korábban hozott részvényesi határozatot várhatóan visszavonják, és a közgyűlés a BÁT részvényei legalább 75,625 százalékának megvásárlásáról határoz.
A Budapesti Értéktőzsdében május végén 68,8 százalékos tulajdont szerzett a HVB Bank Hungary Rt. vezette konzorcium. A tranzakció után a BÉT legnagyobb tulajdonosa a HVB Bank Rt.lett 25,2 százalékkal. A Bécsi Értéktőzsde 14 százalékot, az osztrák Erste Bank 12,22 százalékot, az osztrák Kontrollbank 11 százalékot és a Raiffeisen Zentralbank 6,37 százalékot tudhat magáénak.
Stagnálás záráskor, kivárás a piacokon
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 5,92 pontos emelkedéssel 11.465,85 ponton zárt hétfőn. Az előző kereskedési napi, pénteki záró értékhez képest ez 0,05 százalékos erősödés, gyakorlatilag stagnálás. A részvénypiac forgalma a közepesnél alacsonyabb, 6,34 milliárd forint volt. A vezető részvények vegyesen zárták a napot a pénteki kereskedéshez viszonyítva.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.