2004. május. 12. 12:40 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Kevesebb vendég a turistaszállókban, több a szállodákban

Az idén az első negyedévben a vendégek száma 8,1 százalékkal, a vendégéjszakáké 9,6 százalékkal nőtt a tavalyi év első három hónapjához képest, jelentősen, 11-22 százalékkal csökkent ugyanakkor a turistaszállók, üdülőházak vendégforgalma – közölte a KSH.

Az első negyedévben a hazai kereskedelmi szálláshelyekre 415 ezer külföldi vendég érkezett, akik 1,3 millió vendégéjszakát töltöttek el, így ezek száma a szállodákban 16 százalékkal, a panziókban 6 százalékkal növekedett – áll a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdai jelentésében. 2004 első három hónapjában az Európai Unió 15 tagországából érkezett vendégek 14 százalékkal több vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken, mint a tavalyi év azonos időszakában.



Januártól márciusig ezer belföldi vendéget fogadtak a hazai kereskedelmi szálláshelyek, ők összesen 1,2 millió vendégéjszakát töltöttek el; így a belföldi vendégek száma 4 százalékkal, az éjszakák száma 5 százalékkal volt magasabb, mint 2003 első három hónapjában. A belföldi vendégforgalom növekedése a szállodákban 9 százalékos, a panziókban 3 százalékos volt, 11-22 százalékos csökkenést regisztráltak ugyanakkor a turista- és ifjúsági szállók, illetve az üdülőházak.



A szállodák átlagosan 35 százalékos szobakihasználtsággal működtek 2004 első negyedévében, ami 4 százalékponttal magasabb a 2003 azonos időszakinál. Az év első három hónapjában a kereskedelmi szálláshelyek összességében 30 milliárd forint bevételt realizáltak, ez folyó áron 16 százalékos növekedés 2003. január-márciushoz képest. Mindhárom bevételcsoport dinamikusan nőtt: a szállásdíjbevétel 21, a vendéglátás 13, az egyéb szolgáltatások bevétele 12 százalékkal haladta meg a 2003 első negyedévit.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.