Élet+Stílus hvg.hu 2020. július. 21. 18:22

Falus András immunológus: A strandon is maszkot kellene viselni

Falus András szerint a szomszédos országokban már elkezdődhetett a második hullám, így óvatosabbnak kell lennünk.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

„Az uszodák járványügyi szempontból különösen veszélyesek, és még a zsúfolt strandokon is maszkot kell viselni” – mondta az InfoRádiónak Falus András immunológus, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) tagja.

A különböző országok nem minden színbesorolását érti Falus, aki példaként az Egyesült Államokat említette. Azt sárgával jelölte a magyar kormány, miközben a fertőzöttek száma folyamatosan emelkedik.

Legalább tízféle vakcina lesz, de a nagy kérdés, hogy vajon meddig védenek? - Falus András a HVG Teraszon

Az immunológus elhibázottnak tartja, hogy Magyarországon nem közlik, hány letesztelt ember közül jönnek ki a napi értékek, illetve mely gócpontokból származnak a fertőzések, holott ezek szerinte hihetetlenül fontos adatok. Ugyanakkor a most ismert napi fertőzések száma alapján azt lehet mondani, hogy Magyarország

nincs akkora veszélyben.

Az MTA tagja beszélt arról is, hogy nem biztonságos olyan országoknak a szomszédságában lenni, ahol emelkedik a fertőzések száma.

Nagy problémának nevezte, hogy a strandok nyitva lehetnek, de az éttermeket is túlságosan zsúfolt helynek érzi. A maszkviselésre visszatérve az immunológus megjegyezte, nemcsak a zárt helyeken tartaná érdemesnek, hanem mindenhol, ahol néhány méteren belül több ember tartózkodik.

Szlávik: Szigorítani kellene a maszkhasználatot

Az infektológus főorvos szerint egyéb szigorításra jelenleg nincs szükség, a behurcolt esetek ellen elegendő a karanténkötelezettség.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.