Felejtse el a mostani viselhető eszközöket, valami nagyon más jöhet helyettük
Amerikai kutatók papírból készítettek olyan viselhető eszközt, ami képes a levegőből felszívott nedvességgel áramot termelni.
Amerikai kutatók papírból készítettek olyan viselhető eszközt, ami képes a levegőből felszívott nedvességgel áramot termelni.
Egy skót férfi vezetés közben próbálta meg elejét venni annak, hogy tüsszentsen, a dolog azonban nagyon rosszul sült el.
A NASA Tempo nevű űrszondája május végén, június elején kezdheti majd el mérni Észak-Amerika felett a légkör összetételét. Azt is kiderítheti, milyen hatással van a világszerte mindenhol alkalmazott műtrágya a légkörre.
A NASA eredetileg holdjáró roverekkel szállította volna az égitest felszínén az oxigént, ám ez nemcsak drága, de veszélyes terv is. Úgy tűnik, van rá egy egyszerűbb megoldás.
A légszennyezettség különösen veszélyes a gyerekekre, a várandós kismamákra, az idősekre és a krónikus légzőszervi, illetve szív- és érrendszeri betegségben szenvedőkre.
Az amerikai kutatók szerint a terhesség korai szakaszától egészen a középső szakaszáig érdemes kerülni a légszennyezettséget, mert annak olyan hatása lehet, mintha dohányozna a kismama.
Napjainkban több mint 25 ezer kereskedelmi célú utasszállító van forgalomban, amik jelentős károsanyag-bocsátásért felelősek. Egy újfajta üzemanyaggal valószínűleg csökkenthető lenne ez a mennyiség.
Négy beteg halt bele abba, hogy szívműtétük után levegővel oltották be őket.
Már az is egy sor egészségügyi kockázattal járhat, ha ki sem mozdulunk otthonunkból, gyakran súlyosabb problémát okozva, mint egy séta a zsúfolt nagyvárosban. Szerves oldószerekkel, lassan lebomló káros vegyületekkel, egészségtelen gázokkal élünk egy fedél alatt. Jobb, ha tudjuk, milyen kockázatok fenyegetnek, és mit tehetünk ellene.
A COVID-19 elleni védekezés alapjaiban alakította át mindennapjainkat. Sok új dolgot tanultunk egészségünk megóvásáról, illetve jónéhány olyan, eddig kevésbé szembetűnő higiéniai probléma is végre felszínre került, amire már a járvány előtt is jóval nagyobb figyelmet kellett volna fordítanunk, hiszen ez lesz a kulcsa a biztonságos munkavégzés és oktatás újraindulásának.
Számítások szerint a vírusrészecskék akár 5 perc alatt is átjuthatnak egy másik lakásba az épületek közti csőhálózaton, ha nincs, ami akadályozná a légáramlást.
Nyíregyháza önkormányzata arra kéri a lakosokat, lehetőleg ne végezzenek szabadtéren munkát.