Nyíregyháza önkormányzata arra kéri a lakosokat, lehetőleg ne végezzenek szabadtéren munkát.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) pénteki térképén az előző napi tízhez képest már tizenöt település – Budapest, Százhalombatta, Salgótarján, Eger, Szolnok, Szeged, Debrecen, Nyíregyháza, Oszlár, Miskolc, Sajószentpéter, Kazincbarcika, Putnok, Hernádszurdok és Szentgotthárd – szerepel a veszélyes levegőminőséget jelző piros színnel.
Emellett egészségtelen a levegőminőség Vácon, Dorogon, Esztergomban, Dunaújvárosban, Székesfehérváron, Várpalotán, Győrben, Mosonmagyaróváron, Sopronban és Szombathelyen.
Emellett Tatabánya, Veszprém, Ajka, Pécs és Sarród levegőjét kifogásoltnak minősítették.
Nyíregyházán a légszennyezettségre való tekintettel az önkormányzat arra kéri a lakosságot, hogy a késő délutántól a másnap délelőttig terjedő időszakban lehetőség szerint ne végezzenek a szabadban fizikai munkát vagy sporttevékenységet, a szellőztetést a déli, kora délutáni órákban végezzék, illetve kerüljék a főként dízel személyautók használatát, a fűtés esetében a szilárd tüzelés helyett a gáztüzelést részesítsék előnyben.
Szabó Beatrix: A vállalati felelősségvállalás nem egyenlő az óvodai kerítésfestéssel
Gyorsan változó és kiszámíthatatlan világunkban időről időre újra kell definiálnunk az olyan divatos, már-már túlhasznált fogalmakat, mint a társadalmi felelősségvállalás vagy a fenntarthatóság. A Covid-járvány világszerte ráirányította a figyelmünket a nem fenntartható vagy működésképtelen gyakorlatokra, amelyek mellett nem mehetünk el szó nélkül – sem egyéni, sem társadalmi szinten. Eljött az idő, hogy ezt széles körben is felismerjük, és saját lehetőségeinkhez mérten tegyünk a változásért.