Az óriási jégtömb nagyobb, mint Mallorca szigete.
A világ jelenlegi legnagyobb, 4320 négyzetkilométeres jéghegye vált le a Déli-sarkvidéken – jelentette be szerdán a párizsi székhelyű Európai Űrkutatási Hivatal (ESA).
A 170 kilométer hosszú és 25 kilométer széles jégtömb valamivel nagyobb, mint a spanyolországi Mallorca szigete – közölte az ügynökség a műholdas felvételek alapján. Az A-76 jelzésű jéghegy az Antarktisz északnyugati részén, a Weddel-tengerben, a Ronne-selfjég nyugati oldalán keletkezett.
The world's largest iceberg has just broken off an Antarctic ice shelf https://t.co/5r9fmLIXnQ pic.twitter.com/pxwCZZ35Hl
— New Scientist (@newscientist) May 19, 2021
E pillanatig az ugyancsak a Weddell-tengeren sodródó 3880 négyzetkilométeres A-32A jéghegy számított a legnagyobbnak. A nagy feltűnést keltő A-74 jéghegy, amely februárban szakadt le az antarktiszi selfjégről, mindössze 1270 négyzetkilométeres volt.
Hemzseg a csodás állatoktól az Antarktiszról leszakadt A74 jéghegy környezete
Mintegy ezer nagyfelbontású fotót és egy hosszú videót készített az Antarktiszról közelmúltban leszakadt A74 jéghegy víz alatti térségéről a Polarstern német kutatóhajó, körbehajózva a gigantikus jégtömböt, amelynek környezete a felvételek tanúsága szerint hemzseg az állatoktól - közölte a bremerhaveni Alfred Wegener Intézet (AWI).
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Már a műholdképeken is látni a London méretű jéghegyet, ami leszakadt az Antarktiszról
Hemzseg a csodás állatoktól az Antarktiszról leszakadt A74 jéghegy környezete
"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is
Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.