Laposföld-hívők utaztak az Antarktiszra, meglepő dolgot találtak ott
A Végső Kísérlet nevű expedíció során arra vállalkozott egy coloradói lelkész, hogy lezárja a laposföld–nemlaposföld vitát. A projektje felemásra sikeredett.
A Végső Kísérlet nevű expedíció során arra vállalkozott egy coloradói lelkész, hogy lezárja a laposföld–nemlaposföld vitát. A projektje felemásra sikeredett.
Az A23a kódjelű jéghegy valamivel nagyobb Vas vármegyénél, és a tudósok úgy vélik, virágzó ökoszisztémát hozhat létre a vizekben. Az elmúlt években csak körbe–körbe forgott, amiből most tudott kiszabadulni.
Több mint egy évtizede csetepatéztak az Antarktiszon a japán bálnavadászok és Paul Watson ökoszervezete, az idős férfit legújabban Grönlandon kapták el.
Ha azt hitte, egy befagyott antarktiszi tó jege alatt nincs élet, tévedett – de nem ön volt lemaradva, a tudósok is csak most fedezték fel. Az Enigma-tó neve már önmagában sejtelmes, de mint az egy friss tanulmányból kiderül, egyedülálló mikrobák is vígan élik világukat a jeges felszíne alatt.
Az utat szervező Swan Hellenic szerint a törvényileg előírtnál jóval magasabb kompenzációt kínálnak, a hoppon maradt utasok azonban ennél is többet szeretnének.
A sarkkutatók szerint ha nem történik változás, akár 50 méterrel is megemelkedhet a tengerek vízszintje.
Az Antarktisz jegébe zárt buborékok alapján sikerült megnézni, milyen lehetett a légkör az 1300–1700-as évek között. Ezek alapján úgy tűnik, hamarabb kezdődött a felmelegedés, mint eddig gondolták a tudósok.
Túlzó lehet az egyik pesszimista jelentés az ítélet napi gleccser olvadásával kapcsolatban, állítják a Dartmouth Egyetem kutatói. A probléma azonban ennek ellenére is súlyos.
Volt olyan része az Antarktisznak, ahol júliusban 10 Celsius-fokkal tért el a hőmérséklet a megszokottól. A fő gondot a hőhullám hossza jelenti.
Hamarosan bejelenthetik a kutatók az A83 nevű jéghegy megszületését, miután egy 380 négyzetkilométeres darab szakadt ki az Antarktiszból.
Amerikai kutatók műholdas adatok elemzése alapján arra jutottak, hogy a meleg tengervíz megreked az Antarktisznál található végítélet napi gleccser alatt, ami katalizálja az olvadását.
Két évvel ezelőtt bekövetkezett eseményt rekonstruáltak nemrég brit kutatók. A kutatás megmutatja, milyen súlyos volt a helyzet az Antarktisznál.