Kibújna a francia kormány az uniós környezetvédelmi szigor alól.
Az EU 2018 óta szigorúan korlátozza a neonikotinoid rovarirtó szerek használatát, a francia kormány most mégis egy olyan törvényjavaslatot készített, amely az eddiginél sokkal több kivételt engedélyezne – írja az Euractiv. A franciák a cukorrépa-termelők nehézségeivel indokolják a változást, a környezetvédők szerint viszont ezzel nagyobb károkat okozhatnak. A rovarirtók, amelyekről a törvényjavaslat szól, főleg a méhekre lehetnek károsak.
Martin Hausling, a Zöldek európai parlamenti képviselője azt mondta a portálnak: az, hogy Ausztria és Lengyelország után Franciaország is engedményeket tenne, az egész európai tiltást sodorhatja veszélybe. Ha pedig az EU engedi, hogy a franciák lazítsanak a szabályokon, miért ne kérhetnék ugyanezt a német gazdák is? – kérdezte.
Az EU célja az, hogy 2030-ra a felére csökkentse a mérgező rovarirtó és növényvédő szerek használatát – emlékeztet az Euractiv.
A francia kormányt az elmúlt hónapokban többször is figyelmeztette az Európai Bizottság környezetvédelmi ügyek miatt: októberig kaptak határidőt például arra, hogy véget vessenek a ragasztós madárfogásnak, amellyel védett madarakat is elejtenek a vadászok.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Ragasztóval fogják a madarakat Franciaországban, óriási büntetéssel fenyeget az EU
A korábbinál jóval kevesebb növényvédőszert és antibiotikumot lehet csak használni az EU-ban
Ilyen az összeomlott infláció Magyarországon: 16 százalékkal fizettük többet a boltban ugyanazért, mint januárban
Drágul a tojás és a sokáig ugyanolyan árban értékesített gyorsfagyasztott zöldség is. Mi az oka? Ennek is utánajártunk, miközben november végén néztük meg az alapélelmiszerek árát a hazai kiskereskedelmi láncoknál.