Miután már nem hordjuk, a földbe ásva két év alatt teljesen le is bomlik a lábbeli – állítják a készítők.
A mezőgazdasággal foglalkozó cégek hulladéka, a banánrost adja az alapanyagát egy spanyol cég, az Indianes cipőinek, amelyek 100 százalékban biológiai úton lebomlanak, így nem szennyezik a környezetet. A cipők felsőrészéhez készült alapanyagot kolumbiai kistermelőktől szerzik be.
A tervezők szerint azzal, hogy csakis természetes alapanyagokat – így banánrostot, természetes gumit és kendert – használnak a cipők készítéséhez, 42 százalékkal kevesebb a szén-dioxid keletkezik a ruhadarab gyártása során egy hagyományoshoz képest.
Ha pedig már meguntuk és nem akarjuk tovább hordani, a földben körülbelül két év alatt lebomlik, és semmilyen káros anyaggal nem szennyezi a környezetet.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Harmadával csökkent az élelmiszer-hulladék a magyar Tescónál
Korai gyerekhalálozáshoz vezethet az elektronikai hulladékból eredő szennyezés
"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is
Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.