16 ezer dollárt fektetett be, a Robinhood app 730 ezer dolláros tartozást mutatott – feltehetően tévesen. A 20 éves egyetemista tavaly lett öngyilkos, szülei most perelnek.
Alexander E. Kearns 2020-ban fektetett be 16 ezer dollárt a Robinhood nevű alkalmazáson keresztül, azonban az app nem sokkal később 730 ezer dolláros (közel negyedmilliárd forintos) tartozást mutatott. Kearns öngyilkos lett, szülei most azért perlik a Robinhood-ot, mert állításuk szerint a cégnek nem volt olyan alkalmazottja, akitől fiuk segítséget kérhetett volna – írta meg a BBC.
A fiú szülei elsősorban egy olyan telefonos, vagy e-mail-es vonal felállítását hiányolták, amin keresztül Kearns választ tudott volna kapni befektetéseivel kapcsolatban felmerülő kérdéseire – mondta a család ügyvédje a CBS-nek. A fiú búcsúüzenetében azt írta, nem érti, hogyan volt képes bevétel nélkül, mindössze húsz évesen egymillió dolláros tőkeáttéttel kereskedni. Ugyanebben az üzenetben Kearns kiemelte, hogy soha nem engedélyezte a tőkeáttételt, valamint fogalma sem volt arról, hogy a díjmentes tőzsdézést kínáló Robinhood appal mit csinál. A fiú szülei hozzátették, hogy halála után egy nappal Kearns kapott egy e-mailt, amelyben az app fejlesztői tisztázták, hogy pusztán egy hiba miatt látott 730 ezer dolláros tartozást.
Kearns halála után a Forbes utánajárt az állítólagos hibának. Szerintük a fiú feltehetően opciós szerződésekkel húzhatta csőbe magát. Megállapításuk szerint a 730 ezer dolláros tartozás mindössze átmeneti volt: miközben egy oldalról részvényeket vásárolt, másikon ugyanilyen értékben el is adott, azonban az eladások értéke adott határidőig nem jelent meg egyenlegén.
A Robinhood 2020-ban feltehetően a koronavírus-járvány miatt hárommillió új felhasználót szerzett. Modelljük vonzotta a többségében fiatal felhasználói bázist: ingyenes kereskedelemre színteret tavaly tavasszal még csak ők biztosítottak. 2020 decemberében szóvivőjük azt nyilatkozta, hogy Kearns halálát követően olyan ügyfélszolgálatot alakítottak ki, amin keresztül a felhasználók e-mail-ben és telefonon is tudnak hozzájuk fordulni.
A Robinhood legutóbb a Gamestop-botrány miatt került a figyelem középpontjába.