Világ hvg.hu 2020. május. 23. 14:54

Kitört a brit-francia karanténháború

Június 8-ától a Franciaországba érkező brit állampolgároknak 14 napig tartó kötelező önelszigetelésbe kell vonulniuk. Párizs néhány órával az után jelentette be a karantént, hogy Priti Patel brit belügyminiszter ugyanilyen szabályokat jelentett be a szigetorszáégba érkezők számára.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

A BBC szerint a franciák azt is közölték, valamennyi olyan európai állam polgárai ellen karantént vezetnek be a reciprocitás alapján, amely önelszigetelésre utasítja a külföldről érkezőket. Ez jelenleg Nagy-Britannián kívül még Spanyolországra vonatkozik.

A belügyminiszter által részletezett brit szabályok szerint a külföldről érkezőknek be kell jelenteniük, hogy hol fogják tölteni a kéthetes karantént, s ha valaki kijátssza a rendelkezést, akár ezer fontos büntetést is kaphat. London érvelése szerint az intézkedéssel csökkenthető a határon átjutó koronavírus-fertőzések száma.

A karanténkötelezettség nem vonatkozik a kamionsofőrökre, a mezőgazdasági idénymunkásokra, valamint a Covid-19 betegségben szenvedő embereket kezelő orvosokra. Az Írországból érkező utasok ugyancsak mentesülnek az önelszigetelési kötelezettség alól.

Akik nem tudnak maguk gondoskodni önelszigetelési helyről, azokat a brit kormány által kijelölt szállásokon helyezik el.  Az előírásokat három hetenként vizsgálják felül. A légitársaságok szerint a brit szabályok megölik a repülést.  

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.