Világ hvg.hu/MTI 2018. november. 03. 18:26

Kilenc hónapig a madár se járt a sivatag közepén álló menekülttáborban, most érkezett meg az ENSZ konvoja

Elérte az ENSZ és a Szíriai Arab Vörös Félhold (SARC) segélyszervezet 78 teherautóból álló segélykonvoja a szíriai-jordániai határnál található rukbáni menekülttábort, ahol mintegy 45 ezer szíriai menekült az elmúlt hónapokban alig jutott hozzá alapvető szolgáltatásokhoz.

A SARC tájékoztatása szerint a teherautók élelmiszert, ruhát, piperecikket, műanyag takarót, gyógyszert, orvosi eszközt juttatott el a sivatagi táborba, valamint csomagokat újszülötteknek és táplálékkiegészítőket nők és gyerekek számára.

Ali az-Zaatari, az ENSZ szíriai humanitárius koordinátora megjegyezte, hogy oltási kampányt indítanak, amely során 10 ezer gyereket oltanak be kanyaró, gyermekbénulás és egyéb betegségek ellen.

A rukbáni menekülttáborba utoljára januárban érkezett segélyszállítmány Jordániából, a tábor lakói azóta többnyire csak a szíriai kormányerők ellenőrzése alatt álló területekről becsempészett árucikkekhez jutottak hozzá. Az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF) októberben figyelmeztetett arra, hogy a rukbáni menekülttábor 45 ezer szíriai lakója alig jut hozzá az alapvető egészségügyi szolgáltatásokhoz. Az UNICEF szerint a térségben mindössze egyetlen olyan, a világszervezet által támogatott klinika működik, amely képes alapvető egészségügyi ellátást nyújtani sürgős életmentő esetekben, az is a határ jordániai részén.

Az UNICEF felszólította a szíriai háborús feleket: könnyítsék meg a gyerekeknek és a családoknak a hozzáférést az alapvető szolgáltatásokhoz, köztük az egészségügyihez.

A Rukbán menekülttáborban élők nagy része az Iszlám Állam dzsihadista szervezet által elfoglalt kelet-szíriai területekről menekült oda.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.