Menekülnek az egészségügyi szakdolgozók Líbiából
Az összeomlás szélén áll Líbiában az egészségügyi szolgálat. Közben az észak-afrikai ország legnagyobb városaiban újabb összecsapások törtek ki, a diplomáciai képviseletek sorban ürítik ki, mert a konfliktus súlyosbodásától tartanak.
Abdul Rauf, a líbiai egészségügyi minisztérium illetékese csütörtökön azt mondta, hogy az egészségügyi rendszer a teljes összeomlás szélén áll. Több ezer szakdolgozó külföldi állampolgár menekült el ugyanis Líbiából.
Az észak-afrikai országot körülbelül 13 ezer Fülöp-szigeteki hagyta el a napokban, közülük háromezren dolgoztak az egészségügyi szolgálathoz köthető területen. Manila július 20-án szólította fel Líbiában élő állampolgárait, hogy azonnal utazzanak el az országból. Nem sokkal korábban került napvilágra, hogy Tripoliban megerőszakoltak egy Fülöp-szigeteki ápolónőt, egy másik munkást pedig lefejeztek Bengáziban.
Csütörtökön folytatódtak a fegyveres csoportok közötti harcok a tripoli repülőtér feletti ellenőrzésért, hiába rendeltek el ideiglenes tűzszünetet szerda esre. A légikikötő birtoklásáért nagyjából két hete megy a harc.
Az egészségügyi minisztérium vasárnapi jelentése szerint az összecsapásokban eddig körülbelül százan haltak meg, és négyszázan sebesültek meg. A főváros déli része gyakorlatilag csatatérré vált.
Emellett a tűzoltók napok óta sikertelenül próbálják eloltani azt a hatalmas tüzet, amely a reptér mellett lévő üzemanyag-tárolót ért találat után csapott fel.
Görögország csütörtökön bejelentette, hogy hajót küld líbiai diplomáciai képviseletének és körülbelül kétszáz állampolgárának kimenekítésére. Spanyolország is kivonja diplomáciai személyzetét az észak-afrikai országból. Korábban az Egyesült Államok, Németország, Kanada és több más ország döntött ugyanígy.