2014. március. 05. 05:38 MTI Utolsó frissítés: 2014. március. 05. 08:14 Világ

Kanada sem kér Putyinékból

Az Egyesült Államok után Kanada is leállította a katonai együttműködést Oroszországgal a krími események miatt. Steven Harper miniszterelnök kedden bejelentette: utasította a kanadai hadsereget, hogy függesszen fel minden tervbe vett kétoldalú kapcsolatot az orosz katonasággal, ami vonatkozik egy közelgő közös hadgyakorlatra és a kétoldalú találkozókra is. Az Egyesült Államok egy nappal korábban tette ugyanezt.

Steven Harper szerint Kanadát továbbra is nagyon aggasztja az ukrajnai helyzet, és országa folytatja a kapcsolatok felülvizsgálatát Vlagyimir Putyin orosz elnök kormányával.

A miniszterelnök azt mondta: Kanada nem siet a kijevi nagykövetsége megnyitásával, és a külképviselet addig marad zárva, amíg Ottawa nem dönt úgy, hogy diplomatái biztonságban tudják végezni munkájukat az ukrán fővárosban.

A kanadai nagykövetséget a kijevi zavargások idején, február 18-án zárták be, majd két nappal később utasították a diplomatákat és családtagjaikat, hogy hagyják el az ukrán fővárost.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.