2013. április. 14. 15:04 MTI/AFP/AP/Hszinhua Utolsó frissítés: 2013. április. 14. 15:01 Világ

A kormányerők feltörtek két ostromzárat északon

A szíriai kormányerők feltörték az ostromzárat az északi országrészben két katonai támaszpont körül, amelyet hat hónapja próbáltak meg bevenni a felkelők - jelentette vasárnap az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja (OSDH).

"Hónapok óta először a rendszer erőinek sikerült feltörniük az ostromzárat a Vadi Deif és a Hamdia katonai tábor körül, miután a lázadókat visszaverték. A Babolin falunál végrehajtott támadásban legalább 21 felkelő elesett. A rendszer erői ellenőrzésük alá vontak két dombot, amely a Damaszkusz-Aleppó nemzetközi országutat uralja. Ezzel megnyílt az eddig csak helikopterrel elérhető két tábor közúti megközelítésének lehetősége. A bázisokhoz fegyvereket és utánpótlást szállító teherautók indultak hat hónapja először" - közölte az OSDH.

Az északi Idlíb tartományban lévő hadszínteret októberben foglalták el a felkelők. Az állami televízió szerint a hadsereg elfogott egy teherautót, amely rakétavetőket szállított ezen a központi Homsz tartományt Damaszkusszal összekötő úton.

Az orosz külügyminisztérium közölte, hogy le fogja szavazni a szíriai válságról tervezett új biztonsági tanácsi határozat tervezetét az ENSZ-ben. A tanácsban véleményezésre körbeadott tervezet egyoldalúan a szíriai kormányt hibáztatja a helyzetért, és teljesen figyelmen kívül hagyja a külső katonai, logisztikai és pénzügyi támogatást, amelyet az ellenzék és a terrorista cselekményeket elkövető fegyveres ellenzéki csoportok kapnak - közölte a külügyminisztérium.

A tervezet készítőinek egyetlen célja az, hogy megszerezzék a jóváhagyást a rendszerváltáshoz, és nincsenek tekintettel ennek a forgatókönyvnek kihatásaira - hangzik a moszkvai közlemény.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.