2012. december. 18. 20:39 MTI Utolsó frissítés: 2012. december. 18. 20:36 Világ

Palesztin menekülttábort támadott a szíriai légierő

Több légitámadást intézett kedden a szíriai légierő a damaszkuszi Jarmúk palesztin menekülttábor ellen, amely fölött az ellenzéki fegyveresek a napokban gyakorlatilag átvették az ellenőrzést. A szír hadsereg kedden már tüzérségi fegyverekkel is lőtte a tábort, amelynek sok lakója a szomszédos Libanonba menekült - jelentette az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja.

A Bassár el-Aszad elnök ellen harcoló Szabad Szíriai Hadsereg fegyveresei napközben felszólították a lakókat, hogy hagyják el a tábort, ahol békeidőben 150 ezren élnek.

A lázadók pénteken nyomultak be a menekülttáborba, hogy kiszorítsák onnan egy kormánypárti palesztin szervezet, a Népi Front Palesztina Felszabadításáért-Főparancsnokság fegyvereseit. Ezután vasárnap a szír légierő csapást mért Jarmúkra, a támadásban nyolc ember meghalt. A tüzérségi erőket hétfőn vezényelték a körzetbe.

Múlt hét végén és hétfőn kétezer palesztin menekült át Libanonba, és tumultust okoztak a Masznaa határátkelőhelyen. Kedden - libanoni forrás szerint - legalább ezren csatlakoztak még hozzájuk.

A tábor egy Libanonba menekült lakója úgy nyilatkozott, hogy a lakók 70 százaléka elhagyta már Jarmúkot, bár sokan még Damaszkuszban próbálnak menedéket találni.

Szíriában félmillió palesztin él, felmenőik általában azután érkeztek az országba, hogy 1948-ban létrehozták Izrael államot.

Libanon már 154 ezer szíriai menekültet fogadott be: ők az elmúlt 21 hónapban hagyták el hazájukat, ahol az Aszad-rezsim elűzését célzó felkeléssel kirobbant fegyveres összecsapások már 40 ezer ember életét követelték.

 

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.