2011. május. 26. 14:52 MTI Utolsó frissítés: 2011. május. 26. 14:55 Világ

Újra munkába állt a Szudánban elrabolt Papp István

Haitin, az ENSZ-nek a szigetországot stabilizáló, Minustah elnevezésű missziójában folytatja munkáját Papp István ENSZ-alkalmazott, akit tavaly októberben raboltak el Szudánban, és 91 napot töltött fogságban; június elsején indul új állomáshelyére.

Magyarország-ENSZ-misszió Papp István azt is elmondta, hogy Haitin a közösségi erőszakcsökkentési programba kapcsolódik be, amelynek az a célja, hogy támogassa a nagy méreteket öltött bűnözés visszaszorítását, és elsősorban a legszegényebb rétegeknek alternatívát kínáljon a bűnözéssel szemben, segítse ezeket az embereket munkához jutni. 

Új megbízatásáról március elején New Yorkban közösen döntött a világszervezetbeli főnökeivel, akik azért ajánlották számára ezt a munkát, mert jól tudja majd kamatoztatni a különböző missziókban eddig szerzett tapasztalatait, valamint úgy ítélték meg, hogy Haitin elfogadható a biztonsági kockázat is - mondta Papp István. Mandátuma egy évre szól, de van lehetőség az esetleges folytatásra. Hangsúlyozta, hogy a 91 napos szudáni fogság sem fizikailag, sem mentálisan nem okozott számára olyan sérüléseket, amelyek megakadályoznák missziós tevékenységének a folytatását.

Az esetleges félelem legyőzésének legjobb eszköze a munka folytatása. Családja félti ugyan, de megérti, elfogadja a döntését, hiszen felesége és gyermekei is tudják: "ez az élete" - tette hozzá. A Fejér megyében élő ENSZ-alkalmazott 1989 óta több misszióban vett részt. Járt Irakban, Iránban, Mozambikban, a Sinai-félszigeten, New Yorkban, Kongóban, Nepálban és legutóbb Szudánban. Mint mondta, szívesen folytatta volna ottani, az elrablásával megszakadt munkáját, de biztonsági okokból nem térhet vissza az afrikai országba.

 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.