Világ MTI 2011. április. 17. 11:31

Egyiptom: Mubarak jól van, de marad a kórházban

Az artériás vérnyomás gyors csökkenése idézett elő rosszullétet Hoszni Mubarak volt egyiptomi elnöknél a hét elején, de a kórházban végzett vizsgálatok szerint Mubarak szíve normálisan működik, egészségi állapota stabil - jelentette a MENA egyiptomi hírügynökség vasárnap egy egészségügyi forrásra hivatkozva.

 

MTI

A volt elnököt kedden vették fel a Vörös-tenger partján fekvő Sarm-es-Sejk nemzetközi kórházába, miután rosszul lett egy kihallgatás után. Először mindenki azt gyanította, hogy szívrohamot kapott a 82 éves politikus.

A kórházban végzett ultrahangos vizsgálat kimutatta, hogy a szívizom 73 százalékos teljesítménnyel működik, ami azt jelenti, hogy a volt elnök állapota stabil - derül ki a MENA jelentéséből.

Mubarakot, illetve két fiát, Gamált és Alaát szerdán helyezték 15 napos előzetes letartóztatásba korrupció és hatalommal való visszaélés vádjával. A hetekig tartó és egyre népesebb utcai tüntetések nyomán a közel harminc éve hatalmon lévő Mubarak február 11-én mondott le posztjáról, s Kairóból sarm-es-sejki rezidenciájára vonult vissza.

A pénteki hivatalos sajtó szerint a volt elnököt, akit a tüntetések erőszakos elfojtása miatt tartóztattak le, akár fel is akaszthatják, ha bűnösnek találják. Habíb al-Adli, a volt elnök - letartóztatásban lévő - belügyminisztere azt vallotta, hogy Mubarak rendelte el az erőszak alkalmazását a tüntetőkkel szemben.

Abdel-Megíd Mahmúd egyiptomi főügyész pénteken úgy rendelkezett, hogy szállítsák át katonai kórházba Hoszni Mubarakot, majd onnan börtönbe, mihelyt ezt egészségi állapota lehetővé teszi. Az elnök két fiát a kairói Tora börtönben tartják fogva szerda óta.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.