2007. szeptember. 02. 10:00 MTI Utolsó frissítés: 2007. szeptember. 02. 00:39 Világ

Szávay: "a legtitkosabb vágyaim válnak valóra"

Szávay Ágnes pályafutása eddigi legnagyobb sikerét aratva legyőzte a hetedik helyen kiemelt orosz Nagyja Petrovát, s ezzel bejutott a legjobb 16 közé az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

A világranglistán 31. magyar játékos 1 óra 20 perces csatában, 6:4, 6:4-re nyert a harmadik fordulóban. A Vasas 18 éves tehetsége az első szettben 1:1-nél vette el először a rangsor nyolcadik helyén álló klasszis adogatását, majd 5:2-re is vezetett, ám a csípőjét fájlaló Petrova ezután két játékot is hozott. Szávay végül "kiszerválta" az első szettet, amely mindössze 34 perc alatt lett az övé. A folytatásban 4:4-ig fej fej mellett haladt a két játékos, ám ekkor ismét az összesen hét ászt bevágó magyar vette el riválisa adogatását, majd négy bréklabdát hárítva hozta saját szervagémjét, és nyert.

"Nagyon sokat dolgoztam ezért a sikerért, és most mégis szinte hihetetlen! A legtitkosabb vágyaim válnak valóra az utóbbi öt hónapban! - nyilatkozott honlapján Szávay. - A játék jól ment és egyelőre a hátam sem rendetlenkedik. Én csak játszottam, amit tudok, Petrova sokat hibázott, én viszont az edzőm szerint a fontos pontoknál mindig bátran játszottam, így rendre megnyertem azokat. Az egyetlen igazán zavaró körülmény az volt, hogy nagyon izgultam, voltak pillanatok, amikor egy kicsit megremegett az ütő a kezemben. Szerencsére az égiek ma is mellettem voltak, így legyőztem a világranglista nyolcadik helyezettjét!"

Szávay a nyolcaddöntőben a világranglista 50. helyén álló ukrán Julija Vakulenkóval találkozik.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.