Kínában felhívást intéztek az egyetemi hallgatókhoz, hogy tartsák magukat
távol a részvénypiaci befektetésektől, mivel az elmúlt 18 hónap megnégyszereződő jegyzéseit hirtelen a tőzsdei buborék kipukkanása
követheti.
A diákság is csatlakozott Kínában a nyugdíjasokhoz,háziasszonyokhoz, minden rendű és rangú emberhez, akik e hónap elején öt napon át naponta mintegy 300 ezer új részvényszámlát nyitottak. Az oktatási minisztérium figyelt fel a diákság túlzott lelkesedésére, amikor a diákok egyik-másik egyetemen részvénypiaci társaságokat alapítottak. A minisztérium szóvivője szerint a diákok jobban tennék, ha részvénypiaci befektetések helyett a tanulásra és pályafutásuk megalapozására figyelmének inkább. Kínai pénzügyi illetékesek aggodalmukat fejezték ki amiatt, hogy a túlfűtött piac összeomolhat, és "ésszerű" befektetői magatartásra intették a közvéleményt.
Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.